Sonda

Samorząd Uczniowski

14 lutego to był wyjątkowy dzień dla wielu uczniów naszej szkoły. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie wrzucali do skrzynki swoje kartki walentynkowe z wyznaniami o miłości i przyjaźni. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Przedstawiciele Samorządu już od pierwszych godzin lekcyjnych przekazywali uczniom kartki z życzeniami. Kartkami również zostali obdarowani nasi nauczyciele. Wszyscy pracownicy szkoły i uczniowie otrzymali w tym dniu słodki upominek przygotowany przez Samorząd Uczniowski.Opiekunowie SU

 

Na początku grudnia rozpoczęliśmy w naszej szkole „Akcję prosto z serca”. Pokazaliśmy, że wspólnie możemy zrobić wiele dobrego. Podarowaliśmy dzieciom trochę radości. Zbieraliśmy słodycze, ubrania, zabawki, kosmetyki, owoce. Zbieraliśmy w szkole i przedszkolu do 15.12.2018 r. Przekazaliśmy paczki organizatorom. Uczniowie i rodzice wykazali się wielkodusznością i miłością.

Serdecznie dziękujemy naszym dobroczyńcom.

Opiekunowie SU: Agata Nidrych i Agnieszka Sowińska

 

21.12.2018 r. w naszej szkole odbyły się Jasełka pt. „Narodziny z Miłości” dla zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów i rodziców. Uczniowie przedstawili Misterium Bożonarodzeniowe w oparciu o Hymn o Miłości. Zaśpiewali kolędy, Hymn do Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie p. Dyrektor i SU złożyli świąteczne życzenia.

Za współpracę serdecznie dziękuje SU: uczniom, rodzicom, p. Karolinie Łukomskiej,
p. Joannie Bagińskiej, p. Sylwii Mackiewicz, p. Agacie Kupczyk, p. Robertowi Król
i p. Annie Marut.

Opiekunowie SU: Agata Nidrych i Agnieszka Sowińska

 

05.12.2018 r. odbył się konkurs klasowy na ozdoby świąteczne

oraz konkurs na szopkę Bożonarodzeniową

Najwięcej ozdób wykonała klasa I b i zajęła I miejsce. Uczniowie otrzymali Dyplom dla całej klasy i upominki od p. Dyrektor. W konkursie na szopkę Bożonarodzeniową I miejsce zdobył Jakub Jędruch z kl. II b i II miejsce zajęła Maja Danio z kl. III. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomem. Ozdoby i szopki z konkursu przekazano na Kiermasz Świąteczny i aukcję, która odbyła się 08.12.2018 r. w Eurocentrum w Jeżowie Sudeckim.

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za wykonanie ozdób świątecznych.

Opiekunowie SU: Agata Nidrych i Agnieszka Sowińska

 

Dnia 27.11.2018 r. odbyły się warsztaty balonowe przygotowane przez prezesa Euroregionalnego Centrum Modelarskiego w Jeżowie Sudeckim pana Władysława Jagiełłę. W tym dniu pan Stanisław Błasiak przeprowadził prelekcję na temat „Kultura skrzydłami pisana w Jeżowie Sudeckim”. Przybliżył uczniom historię lotnictwa szybowcowego Jeżowa Sudeckiego. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowiadań oraz zadawali pytania. Po wygłoszonej prelekcji uczniowie konstruowali w sześciu grupach po pięć osób balony. Zakończenie warsztatów nastąpiło 04.12.2018 r.

Głównym celem warsztatów było wykonanie przez chętnych uczniów balonów z bibuły prasowanej, których lot był zademonstrowany 08 grudnia 2018 r. na I Mikołajkowych Zawodach Balonowych na płycie lotniska w Jeleniej Górze. Każdy uczestnik za udział
w zawodach otrzymał dyplom i medal z piernika.

Zawody Balonowe zorganizowane były przez Euroregionalne Centrum Modelarskie
i Samorząd Uczniowski przy współpracy z Aeroklubem Jeleniogórskim.

Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci biorących udział w warsztatach i zawodach balonowych oraz wychowawczyni kl. I a p. Monice Janik. Podziękowania kierujemy dla p. Stanisława Błasiaka i p. Władysława Jagiełły.

Opiekunowie SU: Agata Nidrych i Agnieszka Sowińska