Sonda

Samorząd Uczniowski

28 listopada w auli szkolnej odbyły się „Andrzejkowe wróżby”.

W naszej szkole uczniowie wszystkich klas przygotowali różnorodne wróżby np. wróżenie ze szpilek, jaka przyszłość mnie czeka?, wywróż sobie zawód, serce miłości
z imionami, ciasteczko z przyszłością itp. Wróżby pobudziły w uczniach wyobraźnię, fascynującą zabawę, integrując społeczność uczniowską. Zabawę uświetniła muzyka, lampiony i inne elementy dekoracyjne, przy których panowała miła atmosfera. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami z uśmiechem i zadowoleniem wspólnie bawili się.

W tym dniu również odbył się kiermasz ciast. Uczniowie mogli zakupić ciasteczka, ciasta, babeczki, by osłodzić czas zabawy. Pieniądze z kiermaszu ciast zostały przeznaczone na działania Samorządu Uczniowskiego.

29 listopada, po zajęciach lekcyjnych, w auli szkolnej odbyła się dyskoteka dla chętnych uczniów klas IV – VIII i gimnazjum. Uczniowie wspaniale bawili się przy muzyce przygotowanej przez ucznia klasy VII b Jakuba Suchaneckiego. Rada Rodziców zasponsorowała dla uczniów napoje i pączki. Nad całością zabawy czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

Dziękujemy serdecznie wychowawcom za wsparcie swoich wychowanków, rodzicom za smaczne ciasta i pomoc w zorganizowaniu andrzejek. Uczniom za przybycie i wspaniałą zabawę.

Opiekunowie SU: Agata Nidrych i Agnieszka Sowińska

 

05.11.2018 r. odbył się przegląd pieśni patriotycznych.

Przegląd pieśni patriotycznych miał na celu kształtowanie postaw patriotycznych oraz tożsamości narodowej. Wychowawcy wszystkich klas sumienie przygotowali swoich podopiecznych do zaśpiewania pieśni patriotycznych. Dekoracje wykonane przez SU oraz p. Karolinę Łukomską i p. Małgorzatę Prugar uświetniły atmosferę obchodów.

06.11.2018 r. odbył się pokaz historyczny.

W tym dniu uczniowie poprzebierali się w stroje z całego okresu historycznego. Reprezentując swój strój przedstawiali krótkie historie wybranej przez siebie postaci. Wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem. Pokaz historyczny przybliżył uczniom wiedzę historyczną.

Komisja nagrodziła dyplomami następujących uczniów w kategorii:

Klas I – III

I – miejsce: Staliś Marcel z kl. I a

II – miejsce: Julia Tomoń z kl. Ia

III – miejsce: Jakub Kogut z kl. II b

Wyróżnienie: Joanna Pisarska z kl. II a

Klas IV – VI

I – miejsce: Aleksander Linkiewicz z kl. IV a

II – miejsce: Dominik Bielecki z kl. IV a

III – miejsce: Amelia Uroda z kl. V a

Klas VII – Gimnazjum

I – miejsce: Kamil Biliński z kl. III A g

II – miejsce: Dominik Gęgotek z kl. VIII

III – miejsce: Karolina Fac z kl. VII a

Wszyscy uczniowie biorący udział w pokazie otrzymali od p. Dyrektor upominek.

Szanownej Komisji, w skład której komisji wchodzili: p. Dyrektor Anna Kędzierska, p. wice – Dyrektor Anna Bodnar, p. Barbara Dziuda, p. Małgorzata Prugar, p. Karolina Łukomska, p. Joanna Bagińska i uczniowie SU: Jakub Karmelita i Weronika Niedośpiał serdecznie dziękujemy za współpracę i udział. Uczniom i rodzicom za oryginalną pomysłowość i zaangażowanie.

Dnia 07.11.2018 r. odbył się Konkurs klasowy pt., „Jestem Polakiem i znam swój hymn narodowy”.

Po przeprowadzaniu konkursu okazało się, że bezbłędnie znają hymn narodowy klasa III i VII b. Brawa dla klasy III i VII b oraz wychowawców.

08.11.2018 r. odbyło się „Jeżowskie Dyktando Niepodległościowe,

a 09. 11. 2018 r. apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Klasy przygotowały chorągiewki i kotyliony z motywem narodowym. Po apelu o godz. 11.11. przed budynkiem szkoły p. Dyrektor, wychowawcy i uczniowie wspólnie zaśpiewali Hymn Narodowy. Po odśpiewaniu hymnu uczniowie z kartek białych i czerwonych utworzyli flagę Polski.

Samorząd Uczniowski dziękuje, Radzie Pedagogicznej, p. Robertowi Król, rodzicom i uczniom za zaangażowanie i wsparcie w przebiegu obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Opiekunowie SU: Agata Nidrych i Agnieszka Sowińska

 

 

22 września 2018 r. na Górze Szybowcowej odbyła się impreza Święto Latawca pod hasłem „Sto latawców na stulecie lotnictwa polskiego”. Organizacją przedsięwzięcia zajęli się przedstawiciele Euroregionalnego Centrum Modelarskiego w Jeżowie Sudeckim przy współpracy Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII oraz gimnazjum w Jeżowie Sudeckim. Wśród wielu uczestników z całego województwa nie zabrakło także uczniów naszej szkoły, chcących zaprezentować ciekawe wzory oraz loty swoich latawców.

Tego dnia uczestnicy konkurowali ze sobą w różnych kategoriach wiekowych, bawiąc się jednocześnie w kolorowych formach latawców skrzynkowych oraz płaskich. Każdy był zwycięzcą, ponieważ każdy zawodnik, za udział w zawodach, otrzymał dyplom oraz pamiątkową odznakę.

Noty na podium zdobyli, między innymi, uczniowie naszej szkoły w kategorii od lat 11 – 16 w latawcach skrzynkowych: I miejsce – Adrian Gurtatowski oraz II miejsce – Dominik Gurtatowski.

Serdeczne podziękowania za dzień pełnych wrażeń należą się członkom Euroregionalnego Centrum Modelarskiego oraz uczniom i rodzicom naszej szkoły, a przede wszystkim najmłodszym pociechom z klas I – III.

Samorząd Uczniowski

Agata Nidrych

Agnieszka Sowińska

 

W wyniku wyborów przeprowadzonych w naszej szkole 17.09.2018 r. ukonstytuował się zarząd Samorządu Uczniowskiego. Współpracując ze wszystkimi uczniami, będzie on czuwał nad realizacją zadań wynikających z planu pracy Samorządu Uczniowskiego oraz zorganizuje ciekawe imprezy szkolne.

W tym roku szkolnym priorytetem jest
„100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości”.

SU chętnie włączy się w akcje charytatywne, m. in.: „Sierociniec w Dakar”, zbiórka baterii, „Góra grosza” czy akcje na rzecz schroniska dla zwierząt. Będzie współpracować z Euroregionalnym Centrum Modelarstwa w Jeżowie Sudeckim. Przeprowadzane zostaną liczne konkursy, które uatrakcyjnią życie uczniów w naszej szkole. SU zorganizuje również dyskoteki szkolne, na których świetnie będą się bawić nasi uczniowie.

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W ZESPOLE SZKOLNO – PRZEDSZKOLNYM

W JEŻOWIE SUDECKIM

 

Przewodniczący: Jakub Karmelita

Z - ca przewodniczącego: Mateusz Berej, Maria Słabicka

Informatyk: Maciej Mackiewicz

Sekretarz: Julia Waszkiewicz

Członkowie: Kornel Droździk

Nikola Droździk

Weronika Niedośpiał

Oliwia Kowal

Kacper Wrona

Igor Piotrowski

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

p. Agata Nidrych, p. Agnieszka Sowińska