Sonda

Samorząd Uczniowski

 

22 września 2018 r. na Górze Szybowcowej odbyła się impreza Święto Latawca pod hasłem „Sto latawców na stulecie lotnictwa polskiego”. Organizacją przedsięwzięcia zajęli się przedstawiciele Euroregionalnego Centrum Modelarskiego w Jeżowie Sudeckim przy współpracy Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII oraz gimnazjum w Jeżowie Sudeckim. Wśród wielu uczestników z całego województwa nie zabrakło także uczniów naszej szkoły, chcących zaprezentować ciekawe wzory oraz loty swoich latawców.

Tego dnia uczestnicy konkurowali ze sobą w różnych kategoriach wiekowych, bawiąc się jednocześnie w kolorowych formach latawców skrzynkowych oraz płaskich. Każdy był zwycięzcą, ponieważ każdy zawodnik, za udział w zawodach, otrzymał dyplom oraz pamiątkową odznakę.

Noty na podium zdobyli, między innymi, uczniowie naszej szkoły w kategorii od lat 11 – 16 w latawcach skrzynkowych: I miejsce – Adrian Gurtatowski oraz II miejsce – Dominik Gurtatowski.

Serdeczne podziękowania za dzień pełnych wrażeń należą się członkom Euroregionalnego Centrum Modelarskiego oraz uczniom i rodzicom naszej szkoły, a przede wszystkim najmłodszym pociechom z klas I – III.

Samorząd Uczniowski

Agata Nidrych

Agnieszka Sowińska

 

W wyniku wyborów przeprowadzonych w naszej szkole 17.09.2018 r. ukonstytuował się zarząd Samorządu Uczniowskiego. Współpracując ze wszystkimi uczniami, będzie on czuwał nad realizacją zadań wynikających z planu pracy Samorządu Uczniowskiego oraz zorganizuje ciekawe imprezy szkolne.

W tym roku szkolnym priorytetem jest
„100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości”.

SU chętnie włączy się w akcje charytatywne, m. in.: „Sierociniec w Dakar”, zbiórka baterii, „Góra grosza” czy akcje na rzecz schroniska dla zwierząt. Będzie współpracować z Euroregionalnym Centrum Modelarstwa w Jeżowie Sudeckim. Przeprowadzane zostaną liczne konkursy, które uatrakcyjnią życie uczniów w naszej szkole. SU zorganizuje również dyskoteki szkolne, na których świetnie będą się bawić nasi uczniowie.

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W ZESPOLE SZKOLNO – PRZEDSZKOLNYM

W JEŻOWIE SUDECKIM

 

Przewodniczący: Jakub Karmelita

Z - ca przewodniczącego: Mateusz Berej, Maria Słabicka

Informatyk: Maciej Mackiewicz

Sekretarz: Julia Waszkiewicz

Członkowie: Kornel Droździk

Nikola Droździk

Weronika Niedośpiał

Oliwia Kowal

Kacper Wrona

Igor Piotrowski

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

p. Agata Nidrych, p. Agnieszka Sowińska