Sonda

Samorząd Uczniowski

Normal 0 false 21 false false false PL X-NONE X-NONE

5 lutego br. w naszej szkole ponownie odbędzie się kiermasz ciast. Z tego powodu, prosimy wszystkich chętnych uczniów o upieczenie ciasta (lub o zrobienie innych słodkości). Tak jak zawsze, cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na działania samorządu.

Członkowie SU

 

Od 18 listopada do 14 grudnia trwała w naszej szkole akcja „Prosto z serca”.

Pokazaliśmy, że wspólnymi siłami możemy zdziałać wielkie dzieła dla dobra dziecka. Podarowaliśmy dzieciom środki higieniczne, kosmetyki, zeszyty, przybory szkolne. Przekazaliśmy podarowane dzieciom rzeczy osobiście dzieciom.

Uczniom i rodzicom naszej szkoły serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji. Wykazaliście się wrażliwością i dobroczynnością na rzecz drugiego człowieka.

 

19.12.2019 r. w naszej szkole odbyły się Jasełka pt. „Boże Narodzenie” dla zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów i rodziców. Uczniowie przedstawili Misterium Bożonarodzeniowe. Jasełka również uświetnił występ chóru szkolnego, który zaśpiewał kolędy. Na zakończenie SU złożył świąteczne życzenia.

Wszystkim za współpracę serdecznie dziękuje SU: uczniom, rodzicom w przygotowaniu jasełek, p. Agnieszce Marszałek, p. Robertowi Królowi i p. Mirkowi Kaźmierczakowi.

 

W dniu 18.12.2019 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym odbył się konkurs na najładniej udekorowaną klasę z okazji świąt Bożego Narodzenia. Klasy I – VIII przygotowywały już od początku grudnia wystrój sal lekcyjnych. Ciekawych pomysłów naszym uczniom nie brakowało w związku z czym członkowie jury mieli nie lada zadanie. Kryteria, którymi kierowało się jury, to pomysłowość, samodzielność wykonania ozdób świątecznych, atmosfera świąteczna, choinka.

Zwycięzcą konkursu została klasa II A i zdobyła dla całej klasy nagrodę główną pizzę od Samorządu Uczniowskiego. Wyróżniono również następujące klasy: III A, VI B, VIII A (wyróżnionym klasom SU zakupi pączki).

Opiekunowie SU dziękują wszystkim klasom za zaangażowanie i przygotowanie się do konkursu. W każdej klasie nie zabrakło świątecznego klimatu. Celem tego konkursu było wzajemne integrowanie uczniów, którzy poprzez wspólny wysiłek dążyli do sukcesu. Wszystkim zaangażowanym: wychowawcom, uczniom i rodzicom gratulujemy!

 

11.12.2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs klasowy na najciekawszą ozdobę świąteczną oraz konkurs na szopkę Bożonarodzeniową.

W konkursach zaprezentowano 374 ozdoby świąteczne i 13 „Szopek Bożonarodzeniowych”. Nagrodę p. dyrektor przyznano uczennicy klasy VIII A Urszuli Michalskiej za wykonanie pięknych ozdób świątecznych.

W konkursie na szopkę Bożonarodzeniową I miejsce zdobyła Maja Wójcik z klasy VB, II miejsce zajęła Amelia Papirkowska z klasy IIIB i III miejsce otrzymała Liliana Kozik z klasy IA. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Ozdoby świąteczne i szopki z konkursu przekazano na Kiermasz Świąteczny
i aukcję, która odbyła się 14.12.2019 r. w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich w Jeżowie Sudeckim.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie, kreatywność wykonania ozdób świątecznych, szopek Bożonarodzeniowych i upieczenie ciast na Kiermasz Świąteczny połączony z Koncertrm.

Zwycięzcom gratulujemy!