Sonda

Przedszkole

W dniach 5 - 8 listopada 2018 r. odbywały się uroczyste pasowania dzieci na przedszkolaków.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

29.11.2018 r. STO LAT NIEPODLEGŁEJ
KONCERT FILHARMONII DOLNOŚLĄSKIEJ

Każdy mały patriota wie, że Polska świętuje w listopadzie dokładnie 100 lat odzyskania niepodległości! Podczas koncertu włączyliśmy się w te radosne obchody i zaśpiewaliśmy jeszcze raz naszej Ojczyźnie patriotyczne melodie
i posłuchaliśmy wspólnie uskrzydlającej opowieści o odzyskaniu niepodległości…a dumny Orzeł był naszym przewodnikiem!

"Koziołek Pacanołek" przedstawienie teatralne Teatru Duet

W dniu dzisiejszym wszystkie przedszkolaki zaprosiliśmy na kolorowe, niezwykłe i pełne humoru widowisko interaktywne o grupie przyjaciół, którzy uwielbiają spędzać ze sobą czas. W tą magiczną podróż wybraliśmy się z uroczym Koziołkiem Pacanołkiem, który tłumaczył dzieciom, że kiedy jesteśmy smutni, to naprawdę wystarczy otrzeć łzę i rozejrzeć się wkoło, bo są wokół nas przedszkolaki pełne miłości i przyjaźni, którzy zawsze będą chcieli nam pomóc i okazać pomocną dłoń.


 

Dziś nasze przedszkolaki obchodziły i podkreśliły wyjątkowość nadchodzącego Święta Niepodległości Polski, zakładając bardziej uroczysty strój niż na co dzień, utrwalając ojczyste symbole, tradycje, tańce narodowe i piosenki patriotyczne. Wychowanie w miłości do Ojczyzny, kultywowanie polskich tradycji i wyrabianie szacunku do twórców Niepodległej było przewodnim tematem tej małej, a jakże wyjątkowej uroczystości przedszkolnej.


 

Warsztaty edukacyjno-przyrodnicze z surykatką

W tym dniu nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość, żyjący na pustynnych równinach na południu Afryki - urocza surykatka. Podczas zajęć dzieci mogły poznać zwyczaje, upodobania, sposób odżywiania, jak również obserwować wygląd, sposób zachowania, poruszania się i wydawane odgłosy. Integralną częścią pokazu były zdjęcia pamiątkowe z bohaterem warsztatów.