Sonda

Wydarzenia

7 marca br. uczniowie klas I – III uczestniczyli w prezentacji „Bezpieczny Internet – cyberprzemoc” oraz krótkim quizie dotyczącym pojęć związanych z globalną siecią. Uczniom zaprezentowano filmiki edukacyjne ukazujące sytuacje związane z zagrożeniem w sieci, a zwłaszcza zamieszczaniem zdjęć, filmów oraz czatowaniem z nieznajomym. Ponadto, najmłodsi mogli oglądać plakaty dotyczące korzystania z Internetu wykonane przez kolegów i koleżanki ze starszych klas.

Sylwia Mackiewicz

22 lutego br. uczniowie klas I-III wspólnie bawili się na balu karnawałowym. Były tańce i węże w rytm dziecięcych przebojów, konkursy i inne atrakcje, o które zadbał zespół prowadzący zabawę. Na parkiecie królowały wróżki, księżniczki i damy. Nie brakowało kowbojów, piratów, policjantów i postaci z bajek. Po ponad dwugodzinnej zabawie wszyscy opuszczali salę w doskonałych humorach.

Sylwia Mackiewicz

 

Uczniowie klasy Va omawiali lekturę pt. ,,Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa’’ autorstwa C.S. Lewisa. Książka ta bardzo im się podobała, więc aktywnie brali udział w lekcjach języka polskiego. Na zakończenie chętne osoby mogły wykonać zadanie określone przez panią jako "lektura w pudełku’’. Uczniom pomysł bardzo się spodobał. Z wielką pomysłowością i wyobraźnią przystąpili do realizacji tego projektu, wykazując się kreatywnością i nieskończonym zapasem pomysłów. W efekcie powstało kilka wspaniałych prac – pudełek i szaf, w których można odnaleźć elementy baśniowej krainy - Narnii. W nagrodę uczniowie otrzymali celujące oceny z języka polskiego. A wytwory prac piątoklasistów urozmaicają wystrój szkolnej biblioteki.

Wiktoria Kędziorek

kl. Va

Galeria

 

,,Prawdziwi czytelnicy książek się nie boją’’

24 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Celem uroczystości było zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Uczestnicy zostali zapoznani z zasadami wypożyczania książek i regulaminem biblioteki. Uczniowie klasy VI przygotowali pod czujnym okiem p. Małgorzaty Prugar dla swoich młodszych kolegów i koleżanek przedstawienie pt. ,,Królewna się nudzi’’. Występ uatrakcyjniły stroje przygotowane przez uczniów i dekoracje wykonane przez p. Karolinę Łukomską. Pierwszaki egzamin na czytelnika zdały śpiewająco. Następnie uczniowie złożyli przyrzeczenie, a pani dyrektor Anna Kędzierska pasowała ich symboliczną zakładką do książek na czytelników biblioteki szkolnej. ,,Prawdziwi’’ czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Pani Małgorzata Prugar zachęcała pierwszaków do częstych odwiedzin biblioteki szkolnej słowami ,,Kto w dzieciństwie pokocha książki, ten zawsze będzie czytał i całe życie będzie miał ciekawe’’.

Prugar Małgorzata – nauczyciel biblioteki szkolnej

 

Galeria

23 stycznia 2019 r. odbył się apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2018/2019.

Galeria

9 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie w ramach programu „Bezpieczne Ferie 2019”.
Tematem przewodnim spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach, w domu, w szkole,
na stokach podczas zimowego wypoczynku.

Spotkanie z dziećmi 9 stycznia br. przeprowadziła: sierż.st. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej  Górze oraz  dzielnicowy z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze –mł.asp. Marek Sadowski w oparciu między innymi o realizację  programu „Bezpieczne Ferie 2019 „ i „Cyberprzemoc”.

W trakcie spotkania  z uczniami policjanci omówili przede wszystkim sposoby zachowania w sytuacjach zagrożenia, a także uwrażliwiali dzieci na ochronę życia i zdrowia własnego i kolegów ;

Zwrócili uwagę również na:

  • bezpieczeństwo na spacerze czy podczas drogi do szkoły. Tematem przewodnim spotkania było omówienie roli policjanta Wydziału Ruchu Drogowego w społeczeństwie.
  • właściwe zachowania w trudnych sytuacjach tj. przypomnienie numerów alarmowych : 112, 997, 998, 999
  • stosowania się do sygnalizacji świetlnej
  • przechodzenie przez jezdnię w miejscach wyznaczonych, zachowanie na chodniku, - podróżowanie autem (w samochodzie zapinanie pasów/fotelik, w autobusie – wsiadanie i wysiadanie od strony chodnika lub pobocza.
  • zachowania bezpieczeństwa podczas kontaktu z osobą „obcą”
  • właściwego spędzania czasu wolnego, bezpiecznej zabawy
  • zwrócili uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas jazdy nartach, sankach na rowerze (kaski, ochraniacze) oraz zabaw na śniegu,
  • omówili również zagrożenia w sieci;

21 grudnia 2018 r. odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez p. Agatę Nidrych i uczniów klas i-VIII.

Galeria