Sonda

Wydarzenia

8 listopada 2017 r.  - Koncert Filharmonii Dolnośląskiej pt. "Polskie Pieśni i Piosenki":

Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez klasę II A.

Galeria

 

10 listopada 2017 r. apel z okazji Święta Niepodległości dla klas I-III i oddziału "0" przygotowała klasa 3b.

Galeria

25 października 2017 roku to był wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim. W środowy poranek odbyło się pasowanie na ucznia. Spora gromadka pierwszoklasistów już od samego rana była podekscytowana uroczystością. Każdy zastanawiał się, czy dobrze pamięta wierszyk i czy piosenki zaśpiewa bez pomyłek.

Gdy nadeszła godzina rozpoczęcia uroczystości, przybyli zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, starsi koledzy i koleżanki oraz nauczyciele. Przewodnicząca szkoły powitała wszystkich zebranych i zaprosiła do obejrzenia programu przygotowanego przez uczniów klasy pierwszej. Dzieci pożegnały zabawki z przedszkola, śpiewały, jak będą tropić literki i cyferki oraz jak kulturalnie będą się zachowywać, dbać o przyrodę. Na zakończenie, po słowach uczniów: „Nie ma się co martwić. W szkole będzie „spoko” i „A teraz zbiórka pierwszaki! Ananasy i Bączki!”, prowadząca uroczystość sprawdziła przygotowanie do nauki w szkole pierwszaków, zadając im kilka pytań. Pierwszaczki poprosiły także o pasowanie:

Stoimy tutaj w jednym rzędzie,

Niech tradycji zadość będzie,

Prosimy o pasowanie

Niech się każdy uczniem stanie”.

Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a potem pani dyrektor Anna Kędzierska dokonała pasowania ogromnym ołówkiem. To był symboliczny gest wpisania w poczet uczniów. Rodzice, którzy towarzyszyli dzieciom w tym ważnym momencie, byli dumni ze swoich pociech. Na zakończenie były już tylko same przyjemności, miłe niespodzianki od zaproszonych gości, Rady Rodziców, rodziców i kolegów.

Sylwia Mackiewicz

Galeria

13.10.2017 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich odbyła się uroczysta akademia, na którą przybyli zaproszeni goście – przedstawiciele: Urzędu Gminy Jeżów Sudecki, Sołectwa Jeżów Sudecki, Rady Rodziców - nie zabrakło naszych znamienitych nauczycieli-emerytów a także wszystkich  nauczycieli  oraz  pracowników  administracji i obsługi.

Oprawą artystyczną zajęli się w tym roku uczniowie klasy IVa i IVb z wychowawcami p. Anettą Rosołowską i p. Arturem Breczko. Przy wspaniałym wtórze szkolnego chóru, który prowadzi p. Agnieszka Marszałek, zaprezentowali ciekawy montaż słowno-muzyczny, treści którego przepełnione były liryzmem, ale także humorem i dowcipem. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i  troskę nauczycieli o dobro wychowanków. Samorząd Uczniowski uświetnił tę uroczystość miłymi upominkami – sówkami wręczanymi zaproszonym gościom. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim zgromadzonym w sali, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Pani dyrektor podziękowała występującym uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali akademię.

W imieniu Wójta Gminy Jeżów Sudecki jego zastępca pan Artur Smolarek wręczył wyróżniającym się w pracy nauczycielom Nagrody Wójta. W tym roku Nagrodę otrzymały panie: Renata Sobańska - Puk i Agnieszka Marszałek.

Na zakończenie głos zabrała p. dyrektor Anna Kędzierska, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Anetta Rosołowska

Galeria

 

28 – 30 września 2017r. uczestniczyliśmy w trzydniowej wycieczce do Bukowca. Opiekę nad nami sprawowali: pan Artur Breczko – nauczyciel historii i pani Dagmara Choma - nasza wychowawczyni.

O godzinie 7.45 spotkaliśmy się przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim. Opiekunowie sprawdzili listę obecności. Po 30 minutach udaliśmy sie autobusem do Jeleniej Góry, gdzie pan Artur rozdał każdej grupie mapy, kompasy i karty z zadaniami. Następnie pojechaliśmy do Sosnówki Górnej, skąd ruszyliśmy pieszo w góry. Po około półtorej godziny marszu dotarliśmy do kaplicy św. Anny. Pan Breczko opowiedział nam ciekawą historię tego miejsca i po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w stronę Miłkowa. Po drodze zobaczyliśmy wejście do groty, do wnętrza której weszli tylko najodważniejsi z nas. W Miłkowie obejrzeliśmy kościół pw. św. Jadwigi i poznaliśmy jego dzieje. W dalszej drodze do Bukowca zatrzymaliśmy się nad rzeką, by odpocząć i ochłodzić nogi w zimnej wodzie. Wieczorem dotarliśmy do schroniska. Tam zjedliśmy obiadokolację i zakwaterowaliśmy się w pokojach. Pierwszy dzień wycieczki zakończył się dobrą zabawą, gdyż przeprowadziliśmy wiele konkurencji indywidualnych i drużynowych.

Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy na górę Skalnik. Tam z punktu widokowego podziwialiśmy wspaniały krajobraz Kotliny Jeleniogórskiej. W drodze powrotnej zbieraliśmy grzyby - pod nadzorem pana od historii. Oprócz tego musieliśmy wykonać zadanie: wyścig pod górę. Wygrana drużyna otrzymała punkty, które gromadziliśmy za dobrze zrealizowane przedsięwzięcia. Gdy zbliżaliśmy się do schroniska, widzieliśmy kozła, którego mogliśmy głaskać. Wieczorem zamówiliśmy pizzę, miała być ona prezentem dla chłopców z okazji ich święta. Wszystkim, oczywiście nie tyko chłopcom, „smakowała” taka niespodzianka.

Ostatni dzień wycieczki rozpoczął się pakowaniem bagaży. Po śniadaniu udaliśmy się na przystanek autobusowy w Bukowcu. Około godziny dziesiątej byliśmy w Jeleniej Górze i na Placu Ratuszowym podziwialiśmy artystyczne występy seniorów.O 11.00 wyruszyliśmy do Jeżowa Sudeckiego, gdzie dobiegła końca nasza wycieczka.

Wszystkim podobała się wyprawa, ponieważ mogliśmy spędzić więcej czasu razem poza szkołą i lepiej się poznać. Przede wszystkim jednak, poznaliśmy naszą okolicę i przy okazji dobrze się bawiliśmy.

Klasa VI B

Galeria

Dzięki projektowi współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej -  mobilność kadry edukacji szkolnej nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim zorganizowaliśmy konkurs dla uczniów pod tytułem "Wiedza na temat Wielkiej Brytanii". W konkursie wzięli udział uczniowie: Nikola Kuźma, Nikola Droździk, Adrian Gurtatowski, Dominik Łakomski, Maciej Mackiewicz, Magdalena Rymarowicz i Martyna Sójkowska. Dzieci przygotowały plakaty dotyczące stolicy Wielkiej Brytanii - Londynu. Liczył się pomysł, wiedza o stolicy Wielkiej Brytanii oraz walory estetyczne. Osoby, które zwyciężyły w konkursie to Maciej Mackiewicz, Magdalena Rymarowicz i Martyna Sójkowska z klasy VIB SP.

Dagmara Choma

 

29 września 2017r. odbył się w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Do akcji włączyło się 3883 szkół z różnych krajów świata, między innymi z: Polski, USA, Kolumbii, Irlandii, Anglii, Arabii Saudyjskiej, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Austrii, Nowej Zelandii, Indii, Filipin, Urugwaju,… . Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W piątek powołani Egzaminatorzy sprawdzali umiejętność mnożenia wśród uczniów, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Patrol Egzaminacyjny MT pojawił się również w Urzędzie Gminy. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością przykładów mnożenia. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach i dorosłych wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Tego dnia odbył się także konkurs z tabliczki mnożenia. Mistrzami tabliczki mnożenia zostały: Wiktoria Kędziorek, Natalia Koprowska i Julia Lachowicz.

GRATULUJEMY wiedzy i odwagi!

Bogumiła Gnat

GALERIA

 

Jak co roku, tak i w tym, nie mogło się obyć w klasach I-III i oddziale przedszkolnym bez Dnia Ziemniaka. 5 października 2017r. najmłodsi uczniowie uczestniczyli we wspólnych zabawach przy muzyce z tej okazji. Wykazali się znajomością nazw ziemniaka w różnych regionach naszego kraju, a także wysłuchali bajki o tym, jak ziemniak zawitał do Europy. Uczniowie z poszczególnych klas przygotowali także na ten dzień, wraz ze swoimi paniami, plakaty i figury, które były bardzo interesujące, za co dzieci zostały nagrodzone brawami. Naszymi gośćmi były panie Dyrektor Anna Kędzierska i Anna Bodnar. Na zakończenie dzieci w klasach delektowały się pysznymi, cieplutkimi ziemniaczkami z masłem i tym kto, co do nich lubi.

Sylwia Mackiewicz

GALERIA