Sonda

Wydarzenia

7 marca br. uczniowie klasy I szkoły podstawowej byli uroczyście pasowani na czytelnika. Pani Małgorzata Prugar wraz z uczniami klasy IVa przygotowała program artystyczny. Tematem przewodnim pasowania była twórczość Jana Brzechwy. Występujący uczniowie z zaangażowaniem recytowali wybrane wiersze, m.in. „Żuraw i czapla”, „Skarżypyta”, „Samochwała”, „Kwoka” i wiele innych. W krótkiej inscenizacji lekarze książek uzdrawiali je, a prowadząca przekazała kandydatom na czytelnika prośby książek. Uroczystego pasowania symboliczną zakładką dokonała pani dyrektor Anna Kędzierska. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki. Po oficjalnej części uczniowie po raz pierwszy mogli samodzielnie wypożyczyć wybrane przez siebie książki ze szkolnej biblioteki.

Małgorzata Prugar

 

23 lutego 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze odbył się powiatowy etap Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych. Nasze recytatorki Ela Teśka i Ania Rymarowicz bardzo dobrze zaprezentowały swoje utwory. Ania otrzymała wyróżnienie za piękną recytację wiersza L. J. Kerna pt. „O rodzicach”. Gratulujemy!


Anetta Rosołowska

 


W poniedziałek 19 lutego uczniowie klasy II a gimnazjum wybrali się na wycieczkę na lodowisko do Jeleniej Góry. Zabawa była przednia i wszyscy uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności w jeździe na łyżwach.

galeria

13 lutego br. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, którego celem było doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji.

Komisja oceniała prezentacje uczniowskie, biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe, interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Spośród 16 uczestników zmagań (z klas IV-VI) komisja wyłoniła zwycięzców. Na podium stanęły: Magdalena Rymarowicz z kl. VI b, Anna Kędziorek z kl. IV a, Anna Rymarowicz z kl. IVa oraz Elżbieta Teśka z kl. V. Ponadto wyróżniono za umiejętności recytatorskie: Wiktorię Kędziorek z kl. IV a, Martynę Florczyk z kl. VI b oraz Amelię Urodę z kl. IV a.

Zwyciężczynie konkursu (oprócz chorej Magdaleny Rymarowicz) wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 15 lutego w Szkole Podstawowej w Czernicy. We współzawodnictwie tym razem uczestniczyli laureaci konkursów szkolnych z całej gminy. Po ciekawych występach uczestników komisja podjęła decyzję, że w konkursie w etapie powiatowym Gminę Jeżów Sudecki reprezentować będzie czworo uczniów, wśród których są nasze dwie uczennice – Anna Rymarowicz oraz Elżbieta Teśka.

Uczestniczkom konkursu gratulujemy!


Anetta Rosołowska


 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach współpracy z Fundacją Pomocy Chorym i Dzieciom „Kubuś” uczniowie klas I – III i dzieci z oddziału przedszkolnego wzięli  udział  w  akcji „Bezpieczna  droga  do szkoły”.   Podczas prelekcji,  która  odbyła  się  8.02.2018r.
p. Krystyna Drahan – pedagog szkolny i p. Sylwia Mackiewicz – nauczyciel techniki, przeprowadziły zajęcia z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie mogli wykazać się znajomością zasad przechodzenia przez ulicę, poruszania się chodnikiem, poboczem, a także w różnych warunkach pogodowych. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał przekazane przez Fundację „Kubuś” znaczki odblaskowe.

Więcej informacji o akcji na www.fundacja-kubus.pl

Galeria

Sylwia Mackiewicz

 

Tuż po zakończeniu ferii zimowych najmłodsi uczniowie z klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego ulegli tradycji karnawału i 1 lutego br. wspaniale bawili się na zabawie przy skocznych i wesołych rytmach muzyki. Podczas wspólnych zabaw dzieci prezentowały stroje karnawałowe oraz brały udział w różnorodnych konkurencjach przy znanych melodiach. W międzyczasie każdy z uczestników mógł chwilę odpocząć i zjeść słodki poczęstunek. Każda, nawet najlepsza zabawa kiedyś się kończy. Tak i w tym wypadku zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie powrócili do swoich klas. Do zobaczenia za rok!


Sylwia Mackiewicz

GALERIA

 

16.12.2017r. w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich w Jeżowie Sudeckim odbył w się Koncert Świąteczny połączony z kiermaszem. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I- III, oddziału przedszkolnego oraz chór szkolny śpiewali kolędy i pastorałki, wprowadzając zgromadzonych na widowni rodziców, dziadków, mieszkańców Jeżowa Sudeckiego w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Natomiast przygotowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców ozdoby świąteczne, które zapewne były ozdobą niejednego świątecznego stołu, rozeszły się bardzo szybko wśród uczestników koncertu. Najwięcej emocji wzbudziła prezentacja i licytacja szopek bożonarodzeniowych, chatek piernikowych i stroików.

Galeria

Sylwia Mackiewicz