Sonda

Wydarzenia

13 lutego br. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, którego celem było doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji.

Komisja oceniała prezentacje uczniowskie, biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe, interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Spośród 16 uczestników zmagań (z klas IV-VI) komisja wyłoniła zwycięzców. Na podium stanęły: Magdalena Rymarowicz z kl. VI b, Anna Kędziorek z kl. IV a, Anna Rymarowicz z kl. IVa oraz Elżbieta Teśka z kl. V. Ponadto wyróżniono za umiejętności recytatorskie: Wiktorię Kędziorek z kl. IV a, Martynę Florczyk z kl. VI b oraz Amelię Urodę z kl. IV a.

Zwyciężczynie konkursu (oprócz chorej Magdaleny Rymarowicz) wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 15 lutego w Szkole Podstawowej w Czernicy. We współzawodnictwie tym razem uczestniczyli laureaci konkursów szkolnych z całej gminy. Po ciekawych występach uczestników komisja podjęła decyzję, że w konkursie w etapie powiatowym Gminę Jeżów Sudecki reprezentować będzie czworo uczniów, wśród których są nasze dwie uczennice – Anna Rymarowicz oraz Elżbieta Teśka.

Uczestniczkom konkursu gratulujemy!


Anetta Rosołowska


 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach współpracy z Fundacją Pomocy Chorym i Dzieciom „Kubuś” uczniowie klas I – III i dzieci z oddziału przedszkolnego wzięli  udział  w  akcji „Bezpieczna  droga  do szkoły”.   Podczas prelekcji,  która  odbyła  się  8.02.2018r.
p. Krystyna Drahan – pedagog szkolny i p. Sylwia Mackiewicz – nauczyciel techniki, przeprowadziły zajęcia z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie mogli wykazać się znajomością zasad przechodzenia przez ulicę, poruszania się chodnikiem, poboczem, a także w różnych warunkach pogodowych. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał przekazane przez Fundację „Kubuś” znaczki odblaskowe.

Więcej informacji o akcji na www.fundacja-kubus.pl

Galeria

Sylwia Mackiewicz

 

Tuż po zakończeniu ferii zimowych najmłodsi uczniowie z klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego ulegli tradycji karnawału i 1 lutego br. wspaniale bawili się na zabawie przy skocznych i wesołych rytmach muzyki. Podczas wspólnych zabaw dzieci prezentowały stroje karnawałowe oraz brały udział w różnorodnych konkurencjach przy znanych melodiach. W międzyczasie każdy z uczestników mógł chwilę odpocząć i zjeść słodki poczęstunek. Każda, nawet najlepsza zabawa kiedyś się kończy. Tak i w tym wypadku zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie powrócili do swoich klas. Do zobaczenia za rok!


Sylwia Mackiewicz

GALERIA

 

16.12.2017r. w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich w Jeżowie Sudeckim odbył w się Koncert Świąteczny połączony z kiermaszem. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I- III, oddziału przedszkolnego oraz chór szkolny śpiewali kolędy i pastorałki, wprowadzając zgromadzonych na widowni rodziców, dziadków, mieszkańców Jeżowa Sudeckiego w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Natomiast przygotowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców ozdoby świąteczne, które zapewne były ozdobą niejednego świątecznego stołu, rozeszły się bardzo szybko wśród uczestników koncertu. Najwięcej emocji wzbudziła prezentacja i licytacja szopek bożonarodzeniowych, chatek piernikowych i stroików.

Galeria

Sylwia Mackiewicz

 

9 stycznia br. wczesnym rankiem uczniowie klasy I wyruszyli do Wrocławia na największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków Lego. Uczestnikami wycieczki opiekowały się p. Dagmara Choma i p. Sylwia Mackiewicz. Wystawa zorganizowana była na Stadionie Wrocław. Wśród licznych budowli dzieci oglądały, m.in. największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków Lego – model Boeinga 747 Prezydenta USA. Ponadto zainteresowanie wzbudzały: Interaktywna Mapa Europy, wielka kolekcja STAR WARS, postać Roberta Lewandowskiego i wiele innych ciekawych budowli. Strefa Zabawy klockami, czyli FUN PARK dała dzieciom i towarzyszącym im rodzicom możliwość kreatywnej rozrywki. Wydzieloną powierzchnią była strefa Duplo, którą tworzyły stoliki z klockami Lego oraz przestrzeń do tworzenia samodzielnych konstrukcji. Jednak czas zabawy szybko minął i po południu trochę zmęczone, ale zadowolone „pierwszaczki” wróciły do Jeżowa Sudeckiego.

 

Sylwia Mackiewicz

 

 

Mikołajkowy dzień - 6 grudnia klasy IV naszej szkoły spędziły niezwykle twórczo.

W Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze wzięły udział w warsztatach związanych z Bożym Narodzeniem - malowały bombki. Powstały piękne kolorowe, często spersonalizowane ozdoby choinkowe. Następnie w przerwie dzieci obejrzały animację filmową dotyczącą początków powstania Jeleniej Góry i jej okolic. Ponadto czwartaki zobaczyły tradycyjne rozplanowanie i wyposażenie wiejskiej chałupy i poznały główne zajęcia domowe ludności wiejskiej w regionie jeleniogórskim. W ten „mikołajkowy dzień” nie mogło zabraknąć nieco mniej edukacyjnej dawki przyjemności. Uczestnicy wycieczki ucztowali w jeleniogórskim McDonald’s. Nasyceni, piechotą wrócili do Jeżowa Sudeckiego.

Mimo że nie wszystkie bombki w całości dotarły do szkoły i do domów, jednak widok zaróżowionych od marszu buź uczniów wynagradzał wszelkie straty.

Anetta Rosołowska

Galeria

21 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki "Śpiewać każdy może" dla klas I-III oraz oddziału przedszkolnego.

Galeria