Sonda

Wydarzenia

W poniedziałek 4 czerwca uczniowie Klasy II a gimnazjum brali udział w wycieczce do Wrocławia do parku trampolin. Wycieczka była ,,kontynuacją " Dnia Dziecka. Uczniowie mieli możliwość w sposób aktywny spędzić czas rozwijając swoje umiejętności gimnastyczne. Zabawa była przednia.

galeria

Dni Jeżowa Sudeckiego to wielkie święto lokalnej społeczności. Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się w organizację tego święta. 24 maja 2018 roku odbył się koncert chóru szkolnego pt. „ Hity ze starej i nowej płyty” przygotowany pod kierunkiem pani Agnieszki Marszałek, a 25 maja 2018 roku Gminny Konkurs Ortograficzny o pióro Wójta Gminy Jeżów Sudecki oraz Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jeżów Sudecki. W tym roku wspaniałe trofea trafiły do naszej szkoły. Arcymistrzem Ortografii został nasz uczeń – Olaf Mela z klasy VII, również w rozgrywkach sportowych, w grupie zarówno dziewcząt, jak i chłopców, nie zostaliśmy pokonani. Gratulujemy zwycięzcom ! Dziękujemy także wszystkim tym, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów oraz tym, którzy w nich uczestniczyli.

Galeria

 

W dniach 18, 19 i 20 kwietnia 2018 roku uczniowie klas III gimnazjum przystąpili do obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego. Trzydniowe zmagania testowe sprawdzały wiedzę i umiejętności gimnazjalistów z zakresu: historii i wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki oraz języka obcego. Wyniki testów gimnazjalnych poznamy 15 czerwca.

Nasi uczniowie na czeskich szlakach

W dniach 9-11 maja uczniowie klas IVa,b i V Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim pod opieką nauczycieli: p. Artura Breczki, p. A. Rosołowskiej, p. Beaty Owczarczyk i p. Renaty Sobańskiej-Puk uczestniczyli w wycieczce do Czech. Wyjazd zorganizowany został w ramach realizacji unijnego projektu pn. „Cztery pory roku na górskim stoku”.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy hutę szkła w Harrachowie, a następnie (po dotarciu do miejsca noclegowego w Domu Pielgrzyma w Bozkovie) przemierzyliśmy jedenastokilometrową ścieżkę edukacyjną. Z zachwytem oglądaliśmy skalną bramę wejściową przy Bitouchovie, idąc długą kładką wiszącą nad rzeką. Z najwyżej położonego punktu widokowego podziwialiśmy widoki na kanion i przeciwległy brzeg rzeki. Kończąc przejście „Riegrovej stezki” czerwonym szlakiem drogi Franciszka Palackiego, dotarliśmy do punktu noclegowego. Kolejny dzień również obfitował w wiele wrażeń. Po zwiedzeniu jaskiń dolomitowych z licznymi formacjami krasowymi w Bozkovie wyruszyliśmy w kolejną trasę. Tym razem przeszliśmy sześciokilometrowy szlak dydaktyczny z kilkunastoma przystankami, na których oglądaliśmy stare wapienne piece i poznawaliśmy historię geologiczną regionu. Popołudnie także obfitowało w wiele atrakcji – było ognisko, pieczenie kiełbasek oraz zabawy z dziećmi z bozkovskiej szkoły. W ostatnim dniu pan przewodnik musiał zmienić plan wycieczki – ze względu na opady deszczu nie doszła do skutku wyprawa na Śnieżkę. Nie mniej jednak zwiedziliśmy pałac Sychrov – perełkę Czeskiego Raju – z przebogatym wyposażeniem wnętrz i wspaniałym parkiem angielskim. Po krótkim relaksie na dziedzińcu pałacowym wyruszyliśmy w drogę powrotną do Jeżowa Sudeckiego. Około godziny 14.30 dotarliśmy przed budynek szkoły, gdzie na wycieczkowiczów czekali stęsknieni rodzice.

Wycieczka była bardzo udana, a naszym wycieczkowiczom należy pogratulować dobrej kondycji (mimo zmęczenia) i świetnego radzenia sobie z codziennymi obowiązkami (bez rodziców).

Anetta Rosołowska

Galeria

 

Projekt pn. „Cztery pory roku na górskim stoku’’ jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach Interreg V- A Republika  Czeska – Polska 2014-2020.

W kwietniu br. grupa uczennic klasy IIIb gimnazjum przygotowała dla najmłodszych uczniów z klasy I naszej szkoły akcję w ramach programu „Żyj smacznie i zdrowo” z zakresu zdrowego odżywiania. Najmłodsi bawili się w różne zabawy ruchowe przy muzyce, rozwiązywali zagadki, dowiedzieli się o zdrowych nawykach żywieniowych. Na zakończenie zajęć uczennice klasy III zaprosiły po zabawie pierwszaczków do przygotowanego wcześniej „zdrowego poczęstunku” – składającego się z warzyw, owoców i soków. Atutem tych działań była świetna atmosfera, bardzo ładnie przygotowana dekoracja i zaangażowanie uczennic w realizację zadań. Brawo! A radość i uśmiech na twarzach najmłodszych bezcenny.

Sylwia Mackiewicz

 

25 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Jeżowie Sudeckim świętowaliśmy Dzień Ziemi. Klasa 2 wraz z wychowawcą Małgorzatą Walczyszyn przygotowała przedstawienie pt. „W lesie na polanie”.

Dzieci przebrane były za zwierzątka, które sprzątały w lesie śmieci pozostawione przez ludzi. Uczniowie powiedzieli ekologiczny wiersz i zaśpiewali piosenkę Majki Jeżowskiej „Moja planeta”. Uczniowie klas 0-3 zaprezentowali modę ekologiczną. Wszystkie stroje wykonane były pomysłowo, z najnowszymi trendami w tym sezonie. Zostały stworzone z gazet, reklamówek, butelek, kartonów, worków. Każda klasa zaśpiewała piosenkę z okazji święta Ziemi.

Na koniec dyrekcja P. Anna Kędzierska i P. Anna Bodnar wręczyły uczestnikom mody ekologicznej słodkie nagrody ufundowane przez radę rodziców.

Małgorzata Walczyszyn

Galeria

Dzień Ziemi w klasach IV-VI – kolorowy zawrót głowy!

25 kwietnia 2018 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi w formie konkursu „Eko z klasą” na sportowo.

W konkurencjach uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. Sześcioosobowe reprezentacje z ogromnym zaangażowaniem wykonywały zadania w ramach przygotowanych konkurencji przy mocnym dopingu rówieśników. Poszczególne zespoły klasowe pięknie prezentowały się w wybranych przez siebie kolorach. Komisja oceniała zmagania uczestników w następujących konkurencjach: ekologiczne kręgle, krzyżówka ekologiczna, eko - współpraca, recyklingowa moda, rzut szyszką do celu, ekologiczne zagadki. Urozmaiceniem uroczystości był występ uczennic z klasy VIa, które przygotowały ciekawą inscenizację ekologiczną pt. „W lesie”.

Po zaciętych zmaganiach wszyscy otrzymali słodkie nagrody, a laur zwycięstwa w tym roku przyjęła klasa IVa. Za przygotowanie i organizację brawa należą się pani Joannie Miszczak-Grondowy oraz pani Renacie Sobańskiej –Puk. Ogromne brawa za zaangażowanie należą się wszystkim klasom. Brawo my!

Anetta Rosołowska

Galeria

Dnia 12.03.2018r. nastąpiło podsumowanie konkursu bibliotecznego pod hasłem ,,Najpiękniejszy dzienniczek lektur’’. Wystawę można było oglądać w bibliotece szkolnej, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dzienniczki oceniali nauczyciele i uczniowie klasy 6a. Głosowanie było tajne. Wszystkie oddane głosy zostały przeliczone. 47 dzienniczków wykonanych przez uczniów klas 3 konkurowało o miano najładniejszego, najciekawszego, a przede wszystkim wykonanego samodzielnie przez autora.

Oto wyniki:

1 miejsca – Natalia Gardziej z klasy 3a i Dominik Bielecki z klasy 3b

2 miejsce – Sabina Dworzycka z klasy 3c

3 miejsca – Blanka Linsen z klasy 3a i Mateusz Lorenc z klasy 3c

Wystawa stanowiła znakomitą informację o zainteresowaniach czytelniczych najmłodszych uczniów. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za dostarczenie dzienniczków i zainteresowanie wystawą.

Galeria

Małgorzata Prugar