Sonda

Wydarzenia

W słoneczny poranek 1 czerwca dla uczniów klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego zorganizowano piknik z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się na Orliku. Były skoki w workach, malowanie kredą swoich dziecięcych marzeń, bieg z piłeczkami oraz wiele innych zabaw i konkurencji. Po zmaganiach do nabrania sił serwowano kiełbaski z grilla i lody dla ochłody. Niespodzianką był przyjazd wozów strażackich z PSP Jelenia Góra i pokaz sprzętu gaśniczego. Największą frajdę sprawił dzieciom chłodny prysznic z węży strażackich i kurtyny wodnej. Czas zabawy szybko minął a uczestnicy pikniku, choć zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy, powrócili do domów, aby dalej świętować swój dzień.

Dla uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych zostały zorganizowane: warsztaty modelarskie, konkurencje i gry sportowe, ognisko z kiełbaskami i prezentacja szybowca.

Sylwia Mackiewicz

Galeria

 

W dniu 23 maja 2018r. został zorganizowany szkolny konkurs „LIGA FIZYCZNO-CHEMICZNA” przeznaczony dla uczniów klas 7SP i klas II i III Gimnazjum.

Uczniowie zmagali się z zadaniami fizycznymi i chemicznymi. 3-osobowe drużyny rywalizowały ze sobą w swoich grupach wiekowych.

I miejsce zajęła drużyna z klasy 7 w składzie: Jakub Karmelita, Mateusz Karmelita, Olaf Mela.

Gratulujemy!

Galeria

29.05.2018 do świetlicy klas 0-3 zaprosiliśmy tatę naszego kolegi Stasia - p. Grzegorza Kusia, który jest lekarzem.

Pan Grzegorz uczył dzieci podstawowych działań wchodzących w zakres pierwszej pomocy przedmedycznej. Zapoznał z przyczynami najczęściej spotykanych urazów ciała u dzieci. Uczyliśmy się dobierać opatrunek do rodzaju skaleczenia, umiejętnie przyklejać plaster z opatrunkiem, dezynfekować drobne skaleczenia. Poznaliśmy nazwy przedmiotów związanych z udzielaniem pomocy: bandaż, woda utleniona, płyn dezynfekujący, plastry, gaziki, gumowe rękawice. W parach uczyliśmy się bandażować różne miejsca naszego ciała (ręka, kolano, noga). Dowiedzieliśmy się także, jak opatrywać należy krwawiące rany ze złamaniem. Każde dziecko pod okiem pana doktora miało możliwość wykonywania opatrunków. Przypomnieliśmy sobie, jak należy wzywać pomoc w razie wypadku. Pan Grzegorz powiedział nam także, jak powinniśmy się zachować w przypadku, kiedy spotkamy lub kiedy ugryzie nas żmija.

Były to bardzo ciekawe zajęcia. Dziękujemy p. doktorowi G. Kusiowi za ciekawe i bardzo pouczające zajęcia.

W dniu 23 maja 2018r. został zorganizowany szkolny konkurs matematyczny „LIGA MATEMATYCZNA” przeznaczony dla uczniów szkoły podstawowej. Liczyła się nie tylko wiedza matematyczna, ale i współpraca w grupie oraz dobra organizacja.

I miejsce zajęła drużyna z klasy 4B: Liwia Politaj, Julia Szarżanowicz, Klaudia Włodarczyk oraz drużyna z klasy 6B: Malwina Rudzka, Martyna Sójkowska.

Gratulujemy!

Galeria

W poniedziałek 4 czerwca uczniowie Klasy II a gimnazjum brali udział w wycieczce do Wrocławia do parku trampolin. Wycieczka była ,,kontynuacją " Dnia Dziecka. Uczniowie mieli możliwość w sposób aktywny spędzić czas rozwijając swoje umiejętności gimnastyczne. Zabawa była przednia.

galeria

Dni Jeżowa Sudeckiego to wielkie święto lokalnej społeczności. Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się w organizację tego święta. 24 maja 2018 roku odbył się koncert chóru szkolnego pt. „ Hity ze starej i nowej płyty” przygotowany pod kierunkiem pani Agnieszki Marszałek, a 25 maja 2018 roku Gminny Konkurs Ortograficzny o pióro Wójta Gminy Jeżów Sudecki oraz Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jeżów Sudecki. W tym roku wspaniałe trofea trafiły do naszej szkoły. Arcymistrzem Ortografii został nasz uczeń – Olaf Mela z klasy VII, również w rozgrywkach sportowych, w grupie zarówno dziewcząt, jak i chłopców, nie zostaliśmy pokonani. Gratulujemy zwycięzcom ! Dziękujemy także wszystkim tym, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów oraz tym, którzy w nich uczestniczyli.

Galeria

 

W dniach 18, 19 i 20 kwietnia 2018 roku uczniowie klas III gimnazjum przystąpili do obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego. Trzydniowe zmagania testowe sprawdzały wiedzę i umiejętności gimnazjalistów z zakresu: historii i wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki oraz języka obcego. Wyniki testów gimnazjalnych poznamy 15 czerwca.