Sonda

Wydarzenia

6.11.2019r. zaproszonymi, przez Samorząd Uczniowski, gośćmi w naszej szkole byli strażacy z zastępu OSP przy ulicy Wiejskiej w Jeleniej Górze. Podczas spotkania przekazano strażakom przytulanki, które uczniowie gromadzili przez kilka tygodni. Maskotki będą formą pocieszenia dla dzieci, które brały udział w zdarzeniach drogowych. Sam przyjazd strażaków i wozu strażackiego był dla młodszych uczniów naszej szkoły wydarzeniem. Dzieci podziwiały sprzęt oraz wyposażenie przeciwpożarowe a także zadawały pytania gościom.

Więcej na:

www.portalik24.pl

13 listopada br. odbyły się uroczyste apele z okazji 101. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie klasy IIIb pod opieką wych. p. Joanny Słabickiej zaprezentowali program artystyczny związany z naszym Świętem Narodowym  dla uczniów klas I-III. Natomiast uczniowie klasy VII wraz z wych. p. Beatą Owczarczyk i chórem szkolnym pod opieką p. Agnieszki Marszałek zaprezentowali montaż słowno - muzyczny dla uczniów klas IV-VIII.

 

W piątek, 8 listopada br. o symbolicznej godz. 11:11. w przededniu Święta Niepodległości, uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego zebrali się na placu szkolnym. Pani dyrektor Anna Kędzierska powitała wszystkich zebranych. Wspólnie, starsi i najmłodsi przy akompaniamencie muzycznym odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy. Akcja MEN „Szkoła do hymnu” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej” związanej z rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Sylwia Mackiewicz

 


 

 

 

7 listopada 2019r. uczniowie klas IIIA i IIIB pod opieką p. Sylwii Mackiewicz, p. Joanny Słabickiej i p. Małgorzaty Prugar, uczestniczyli w wycieczce do IQLANDII w Libercu w Czechach. Przygodę ze światem techniki i nauki rozpoczęliśmy wczesnym czwartkowym porankiem. Po prawie dwugodzinnej podróży weszliśmy do sal pełnych eksponatów, interaktywnych przyrządów i maszyn z dziedziny fizyki, medycyny, akustyki, optyki i wielu innych. Każdy z uczestników (także z grupy rodziców) znalazł coś interesującego dla siebie i mógł wykonać różne doświadczenia. Czas minął szybko i niestety trzeba było wracać do domu. Trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń dotarliśmy szczęśliwie późnym popołudniem do Jeżowa Sudeckiego.

Sylwia Mackiewicz

 

"Szkoła pamięta" pod  takim  hasłem  uczniowie  klas  IIIa  i  IIIb  wraz z wychowawczyniami p. Sylwią Mackiewicz i p. Joanną Słabicką włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej. 25 października 2019r. wczesnym rankiem uczniowie odwiedzili lokalne miejsce pamięci "Krzyż Pamięci" w Jeżowie Sudeckim. Wysłuchali historii tego miejsca oraz złożyli pod nim kwiaty i zapalili znicze.

23 października 2019r. uczniowie klas Ia i Ib mieli swoje święto. Odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia, którego dokonała pani wicedyrektor Anna Bodnar wielkim ołówkiem. Chociaż nieśmiało przy dźwiękach piosenki i słowach, "Puk, puk, to ja, mały uczeń pierwszaczek" rozpoczęli swój występ, to wykazali się wiadomościami z wielu dziedzin. Zgodnie z tradycją także ślubowali uroczyście przed społecznością szkolną, nauczycielami,  zaproszonymi gośćmi, rodzicami i goszczącymi członkami rodziny, że będą się pilnie uczyć. Powodzenia!

14 października br. odbył uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowały klasy Va i Vb wraz z wychowawczyniami, p. Anną Drahan i p. Renatą Sobańską - Puk oraz chór szkolny pod opieką p. Agnieszki Marszałek.

Galeria