Sonda

Wydarzenia

W ramach projektu „Czyste powietrze”, realizowanego przez OSP w Jeżowie Sudeckim w marcu br., odbyły się spotkania z uczniami naszej szkoły. Przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, Nadleśnictwa Świeradów Zdrój , Urzędu Gminy w Jeżowie Sudeckim oraz firmy „ECO” w Jeleniej Górze zaznajamiali uczniów z tematami: ochrony środowiska (rola drzew, stan zalesienia kraju, zjawisko fotosyntezy, wskaźniki czystego powietrza), ochrony przeciwpożarowej (ograniczenie skażeń chemicznych, neutralizacja wycieków substancji niebezpiecznych, minimalizowanie skutków pożarów lasów, zachowanie podczas pożaru) segregacji śmieci, wymiany starych piecy na ekologiczne źródła energii, ograniczania emisji niebezpiecznych pyłów, smogu, odnawialnych źródeł energii.

Joanna Słabicka

 


W piątek 29 marca br. w Szkole Podstawowej w Jeżowie Sudeckim odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 16 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Jeżów Sudecki, którzy recytowali wiersze w dwóch grupach wiekowych: klasy IV- VI oraz klasy VII, VIII i gimnazjalne. Celem konkursu było szerzenie zamiłowania do poezji, kształtowanie wrażliwości na piękno słowa i rozwijanie talentów aktorskich. Oceniając występy uczniów, jury brało pod uwagę opanowanie pamięciowe, dykcję, właściwy dobór utworu, ogólne wrażenie artystyczne oraz tempo mówienia.

Po wysłuchaniu wszystkich uczniów jury wyłoniło zwycięzców:
W kategorii kl. IV-VI:
I miejsce – Samanta Szłapa kl. V – SP w Czernicy
II miejsce - Elżbieta Teśka kl. VI – SP w Jeżowie Sudeckim
III miejsce – Anna Rymarowicz kl. Va - SP w Jeżowie Sudeckim
Wyróżnienia:
Jakub Smolarek kl. VI – SP w Siedlęcinie
Marcelina Salwa kl. IV – SP w Czernicy

W kategorii kl. VII-VIII i gimnazjum:
I miejsce - Magdalena Rymarowicz kl. VIIb - SP w Jeżowie Sudeckim
II miejsce – Kacper Wrona kl. VIIb - SP w Jeżowie Sudeckim
III miejsce – Martyna Sójkowska kl. VIIb - SP w Jeżowie Sudeckim
Wyróżnienia:
Julia Wekłyk kl. VIII- SP w Siedlęcinie
Karolina Sobucka kl. VIII SP w Siedlęcinie

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy również nagrody książkowe.


Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach recytatorskich!

Anetta Rosołowska

 

 

Wczesnym rankiem 11 marca uczniowie klas drugich wyruszyli na wycieczkę do Legnicy. Celem wyjazdu był Jump Heaven Park Trampolin. Pobyt rozpoczęli od omówienia zasad bezpiecznej zabawy i rozgrzewki z trenerem. Dwugodzinny pobyt w parku był pełną ruchu doskonałą zabawą, w której uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale także towarzyszący rodzice. Chociaż dzieci zmęczone wracały autokarem do Jeżowa Sudeckiego, to jednak taka forma zajęć ruchowych bardzo im się podobała.

Sylwia Mackiewicz

 

7 marca br. uczniowie klas I – III uczestniczyli w prezentacji „Bezpieczny Internet – cyberprzemoc” oraz krótkim quizie dotyczącym pojęć związanych z globalną siecią. Uczniom zaprezentowano filmiki edukacyjne ukazujące sytuacje związane z zagrożeniem w sieci, a zwłaszcza zamieszczaniem zdjęć, filmów oraz czatowaniem z nieznajomym. Ponadto, najmłodsi mogli oglądać plakaty dotyczące korzystania z Internetu wykonane przez kolegów i koleżanki ze starszych klas.

Sylwia Mackiewicz

 

22 lutego br. uczniowie klas I-III wspólnie bawili się na balu karnawałowym. Były tańce i węże w rytm dziecięcych przebojów, konkursy i inne atrakcje, o które zadbał zespół prowadzący zabawę. Na parkiecie królowały wróżki, księżniczki i damy. Nie brakowało kowbojów, piratów, policjantów i postaci z bajek. Po ponad dwugodzinnej zabawie wszyscy opuszczali salę w doskonałych humorach.

Sylwia Mackiewicz

 

Uczniowie klasy Va omawiali lekturę pt. ,,Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa’’ autorstwa C.S. Lewisa. Książka ta bardzo im się podobała, więc aktywnie brali udział w lekcjach języka polskiego. Na zakończenie chętne osoby mogły wykonać zadanie określone przez panią jako "lektura w pudełku’’. Uczniom pomysł bardzo się spodobał. Z wielką pomysłowością i wyobraźnią przystąpili do realizacji tego projektu, wykazując się kreatywnością i nieskończonym zapasem pomysłów. W efekcie powstało kilka wspaniałych prac – pudełek i szaf, w których można odnaleźć elementy baśniowej krainy - Narnii. W nagrodę uczniowie otrzymali celujące oceny z języka polskiego. A wytwory prac piątoklasistów urozmaicają wystrój szkolnej biblioteki.

Wiktoria Kędziorek

kl. Va

Galeria

 

,,Prawdziwi czytelnicy książek się nie boją’’

24 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Celem uroczystości było zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Uczestnicy zostali zapoznani z zasadami wypożyczania książek i regulaminem biblioteki. Uczniowie klasy VI przygotowali pod czujnym okiem p. Małgorzaty Prugar dla swoich młodszych kolegów i koleżanek przedstawienie pt. ,,Królewna się nudzi’’. Występ uatrakcyjniły stroje przygotowane przez uczniów i dekoracje wykonane przez p. Karolinę Łukomską. Pierwszaki egzamin na czytelnika zdały śpiewająco. Następnie uczniowie złożyli przyrzeczenie, a pani dyrektor Anna Kędzierska pasowała ich symboliczną zakładką do książek na czytelników biblioteki szkolnej. ,,Prawdziwi’’ czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Pani Małgorzata Prugar zachęcała pierwszaków do częstych odwiedzin biblioteki szkolnej słowami ,,Kto w dzieciństwie pokocha książki, ten zawsze będzie czytał i całe życie będzie miał ciekawe’’.

Prugar Małgorzata – nauczyciel biblioteki szkolnej

 

Galeria