Sonda

Wydarzenia

 

23.09.2020r. odbyły się pokazy chemiczne – energia zorganizowany w ramach projektu „Szkoły Wysokich Lotów", który pozwolił uczniom na obserwowanie czasami niewidocznych „gołym okiem” zjawisk zachodzących w przyrodzie, maszynach, silnikach itp. Zarówno najmłodsi jak i najstarsi uczniowie z  zaciekawieniem obserwowali kolejne doświadczenia wykonywane przez prowadzących.

Galeria

 

Akcja Sprzątanie świata odbyła się już po raz 27. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły także włączyli się w akcje sprzątania. W tym roku szczególną uwagę poświęcono plastikowi i hasło tegorocznej akcji to „Plastik? Redukuję. Rezygnuję. Segreguję”. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki. Możemy jednak zredukować zużycie plastiku lub zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają.

Galeria

 

W dniu 09.09.2020 r. odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielami policji w zakresie bezpieczeństwa.

Tematyka prelekcji:
1. Bezpieczna droga do szkoły, bezpieczeństwo uczniów na terenie szkoły i w drodze ze szkoły.
2. Bezpieczne korzystanie z przejść dla pieszych, poboczy i w środkach komunikacji(samochód, autobus).
3. Ryzykowne zachowania dzieci i młodzieży w aspekcie agresji, przemocy, Cyberprzemocy- odpowiedzialność karna nieletnich, bezpieczne korzystanie z technologii cyfrowych.
4. Zagrożenia związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych- dopalaczy, narkotyków, alkoholu, nikotyny- konsekwencje prawne z tytułu posiadania lub dystrybucji środków psychoaktywnych.

Joanna Bagińska

Pedagog

 

Galeria

 

Owocna praca domowa.

Prace uczniów klasy VI a z lektury "Janko Muzykant".

Galeria

 

Drodzy Uczniowie klasy V B i Rodzice, bardzo mnie zaskoczyliście Waszymi pracami. Jestem w tak wielkim szoku Waszej kreatywności, pomysłowości i drobiazgowości  w oddaniu szczegółów i czasem najmniejszych detali, że codziennie komuś pokazuję Wasze prace, również p. wychowawczyni :)Naprawdę, potraficie zaskoczyć. GRATULUJĘ! Słowa uznania również dla Was Drodzy Rodzice :) Zdaję sobie sprawę, że nie było łatwo. Ale efekty mówią same za siebie. Cóż znaczy motywacja Rodziców ;)

Klasa V b przygotowała takie prace jako zakończenie cyklu lekcji o "Chłopcach z Placu Broni".

Pozdrawiam.
Iwona Majtczak

Galeria klasa 4

Galeria klasa 5a

Galeria klasa 5b

Galeria klasa 6a

Galeria klasa 6b

W czasie zdalnego nauczania najmłodsi uczniowie naszej szkoły rozwijają swoje talenty i zainteresowania: plastyczne, techniczne, kulinarne, przyrodnicze i nie tylko.

Zapraszamy do galerii zdjęć z twórczości uczniów.

Galeria klasa 3a

Galeria klasa 2a

Galeria klasa 3b

Galeria klasa 1b

Galeria klasa 1a

Galeria klasa 2b