Sonda

Wydarzenia

Uczniowie koła przyrodniczego mieli okazję przekonać się, że przyroda to nie tylko rośliny i zwierzęta. 18 maja 2017r. przez teleskop astronomiczny obserwowali plamy na Słońcu.

Kolejne zajęcia z cyklu „Poznajemy Kosmos” odbędą się wieczorem, aby można było oglądać planety i gwiazdy.

Serdecznie dziękujemy Panu Gurtatowskiemu za udostępnienie teleskopu i podzielenie się wiedzą.

Galeria

 

21 marca 2017r. najmłodsi uczniowie z Jeżowa Sudeckiego powitali wiosnę. Mimo, że pogoda nie była słoneczna to humory dopisały. Kolorowe kapelusze, kwiaty i motyle prezentowane przez dzieci rozjaśniły pochmurne niebo.

Sylwia Mackiewicz

Galeria

 

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

27 kwietnia 2017r. uczniowie klasy IIIb przygotowali przedstawienie o tematyce ekologicznej z okazji Dnia Ziemi. Dzielne Ekoludki pomogły królewnie Śmieszce pokonać smog i złą królową. Uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego mogli wykazać się także wiedzą podczas rozwiązywania krzyżówki ekologicznej przygotowanej przez chłopców z klasy IIIa.

Sylwia Mackiewicz

Galeria

 

W dniach 19-21 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły pisali swój pierwszy egzamin - Egzamin Gimnazjalny.

Galeria

28 kwietnia 2017 r. klasy IV-VI rywalizowały w ramach obchodów Dnia Ziemi.

Galeria

Wiosennie i wzruszająco…

21 marca uczniowie starszych klas szkoły podstawowej udali się do jeleniogórskiego kina „Helios”, aby obejrzeć film pt. „Był sobie pies”. Jest to „poruszająca delikatne membrany w sercu opowieść wzbudzająca wiele emocji i pełna nadziei. Nie brak w niej też obrazów okrucieństwa i braku odpowiedzialności. Zawiera to wszystko, co przeplata się w życiu i daje obraz tego, w jaki sposób świat może postrzegać pies. Pies, którego życie obraca się wokół człowieka. Czy psy też mają swoje misje do wykonania? Spójrzcie w oczy swojego czworonożnego przyjaciela, a być może w nich znajdziecie odpowiedź.”Film oparty na książce o tym samym tytule wywarł na dzieciach duże wrażenie. Uczniowie z IV klasy dzielili się swoimi przeżyciami w listach pisanych do wybranego kolegi. Oto kilka z nich….

Droga Nikolo !

Na początku tego listu chciałabym serdecznie podziękować za ostatni list od Ciebie i zdjęcia z Twojej szkolnej wycieczki. Pragnę opowiedzieć Ci o filmie, który oglądałam ostatnio razem z całą klasą w kinie. Tytuł tego filmu to ''Był sobie pies''.  Film opowiadał o psie, który miał na imię Bailey. Był to dobry pies, w którym podobało mi się to, że był bardzo zabawny i przyjacielski. Kochał ludzi oraz swojego pana - chłopca o imieniu Ethan. Był bardzo czujnym psem, który ostrzegł rodzinę przed pożarem. Nie podobało mi się to, jak źle traktowano tego zwierzaka, np. zostawiono go w samochodzie, w którym było bardzo gorąco. Moim zdaniem, warto było obejrzeć ten film, ponieważ zaciekawiały w nim bardzo zabawne sceny. Przeżyłam również wiele wzruszających chwil, podczas których popłynęły łzy. Mam nadzieję, że zachęciłam Cię do obejrzenia tego filmu i napiszesz, jak Twoje wrażenia po jego obejrzeniu.

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i czekam teraz na list od Ciebie.

Twoja koleżanka  Weronika

(Weronika Żurawska kl. IV)

Cześć Lolu!

Chcę opowiedzieć Ci o filmie pt.,,Był sobie pies",który obejrzałam 21.03.2017r. w kinie „Helios” w Jeleniej Górze.  Bardzo mi się podobało to, jak Ethan przygarnął psa [wabił się Bailey] i był jego najlepszym przyjacielem.Chętnie się razem bawili. Wrażenie zrobiło na mnie także to,jak Bailey był innym psem i przygarnęła go pani.On wiedział, co jego właścicielka myślała. Zaciekawiło mnie też to, jak Bailey odrodził się w psie o imieniu Roksi. Przede wszystkim podobało mi się to,jak Ethan,zamiast ratować siebie, to ratował psa oraz, jak Bailey uratował swojego innego pana - dał siebie postrzelić.Nie podobało mi się to, jak (w ostatnim wcieleniu zwierzaczka) pani wzięła psa i kazała mu spać na dworze,nawet nie miał budy.Gdy Bailey był starszy,to jego właścicielka już go nie chciała. Jej mąż wywiózł psa i zostawił  na ulicy. To było smutne. Uważam,że warto było obejrzeć film,bo można się z niego wiele nauczyć o szanowaniu zwierząt.Pozdrawiam Cię,Lolu, i zachęcam do oglądnięcia tego filmu.

Twoja  Klaudia

(Klaudia Guwer kl. IV)

Cześć Marcelu!

Na początku chciałbym Cię pozdrowić. U mnie wszystko w porządku. W ubiegły wtorek (21.03.2017) poszedłem z całą klasą do kina na film pt.,,Był sobie pies''. Film był bardzo wzruszający, doprowadził do łez wiele osób. Opowiadał o psie, który miał wiele żyć. Najbardziej wzruszyło mnie to, jak pies o imieniu Bailey,został postrzelony przez złodzieja. Piesek chciał uratować swojego właściciela.Wzruszające było także to, gdy Bailey wrócił jako pies bernardyn do swojego pierwszego właściciela Ethana. Według mnie, warto było obejrzeć ten film, ponieważ był bardzo ciekawy i pouczający.Serdecznie pozdrawiam

Adrian

(Adrian Gurtatowski kl. IV)

24 marca 2017 w Zespole Szkół w Jeżowie Sudeckim odbył się konkurs ,,Pięknego czytania’’ uczniów klas I - III SP przygotowany przez bibliotekę szkolną. W konkursie wzięli udział uczniowie wytypowani przez nauczyciela – wychowawcę
- 2 osoby najlepiej czytające z każdej klasy. Uczestnicy konkursu przygotowali do głośnego przeczytania fragment książki oraz otrzymali (w trakcie konkursu) do przeczytania krótki fragment innej książki wskazany przez komisję konkursową (,,Calineczka”, "Kajtkowe przygody”, ,,Smocze przygody’’, ,,Plastusiowy pamiętnik’’, „Pompon z rodziny Fisiów”, „Najmilsi”, „Dzieci z Bullerbyn”).
Komisja podczas czytania oceniała: płynność i bezbłędność czytania, dykcję oraz interpretację czytanego tekstu.
Celem konkursu była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowań wartościową literaturą dziecięcą, prezentacja własnych umiejętności, porównanie ich z umiejętnościami innych, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

Klasa1

1 miejsce – Alan Jurczyński

Wyróżnienie: Franciszek Rosik

Klasa 2

1 miejsce – Michał Augustyniak

2 miejsce – Paweł Kiljan

3 miejsce – Nadia Malinowska

Wyróżnienia: Stanisław Kuś, Anna Wrona, Jakub Zarębski

Klasa 3

1 miejsce – Bartosz Łukowski

2 miejsce – Amelia Uroda

3 miejsce – Maja Hanusewicz

Wyróżnienie: Maciej Grodzki

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Prugar Małgorzata