Sonda

Wydarzenia

Wiosennie i wzruszająco…

21 marca uczniowie starszych klas szkoły podstawowej udali się do jeleniogórskiego kina „Helios”, aby obejrzeć film pt. „Był sobie pies”. Jest to „poruszająca delikatne membrany w sercu opowieść wzbudzająca wiele emocji i pełna nadziei. Nie brak w niej też obrazów okrucieństwa i braku odpowiedzialności. Zawiera to wszystko, co przeplata się w życiu i daje obraz tego, w jaki sposób świat może postrzegać pies. Pies, którego życie obraca się wokół człowieka. Czy psy też mają swoje misje do wykonania? Spójrzcie w oczy swojego czworonożnego przyjaciela, a być może w nich znajdziecie odpowiedź.”Film oparty na książce o tym samym tytule wywarł na dzieciach duże wrażenie. Uczniowie z IV klasy dzielili się swoimi przeżyciami w listach pisanych do wybranego kolegi. Oto kilka z nich….

Droga Nikolo !

Na początku tego listu chciałabym serdecznie podziękować za ostatni list od Ciebie i zdjęcia z Twojej szkolnej wycieczki. Pragnę opowiedzieć Ci o filmie, który oglądałam ostatnio razem z całą klasą w kinie. Tytuł tego filmu to ''Był sobie pies''.  Film opowiadał o psie, który miał na imię Bailey. Był to dobry pies, w którym podobało mi się to, że był bardzo zabawny i przyjacielski. Kochał ludzi oraz swojego pana - chłopca o imieniu Ethan. Był bardzo czujnym psem, który ostrzegł rodzinę przed pożarem. Nie podobało mi się to, jak źle traktowano tego zwierzaka, np. zostawiono go w samochodzie, w którym było bardzo gorąco. Moim zdaniem, warto było obejrzeć ten film, ponieważ zaciekawiały w nim bardzo zabawne sceny. Przeżyłam również wiele wzruszających chwil, podczas których popłynęły łzy. Mam nadzieję, że zachęciłam Cię do obejrzenia tego filmu i napiszesz, jak Twoje wrażenia po jego obejrzeniu.

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i czekam teraz na list od Ciebie.

Twoja koleżanka  Weronika

(Weronika Żurawska kl. IV)

Cześć Lolu!

Chcę opowiedzieć Ci o filmie pt.,,Był sobie pies",który obejrzałam 21.03.2017r. w kinie „Helios” w Jeleniej Górze.  Bardzo mi się podobało to, jak Ethan przygarnął psa [wabił się Bailey] i był jego najlepszym przyjacielem.Chętnie się razem bawili. Wrażenie zrobiło na mnie także to,jak Bailey był innym psem i przygarnęła go pani.On wiedział, co jego właścicielka myślała. Zaciekawiło mnie też to, jak Bailey odrodził się w psie o imieniu Roksi. Przede wszystkim podobało mi się to,jak Ethan,zamiast ratować siebie, to ratował psa oraz, jak Bailey uratował swojego innego pana - dał siebie postrzelić.Nie podobało mi się to, jak (w ostatnim wcieleniu zwierzaczka) pani wzięła psa i kazała mu spać na dworze,nawet nie miał budy.Gdy Bailey był starszy,to jego właścicielka już go nie chciała. Jej mąż wywiózł psa i zostawił  na ulicy. To było smutne. Uważam,że warto było obejrzeć film,bo można się z niego wiele nauczyć o szanowaniu zwierząt.Pozdrawiam Cię,Lolu, i zachęcam do oglądnięcia tego filmu.

Twoja  Klaudia

(Klaudia Guwer kl. IV)

Cześć Marcelu!

Na początku chciałbym Cię pozdrowić. U mnie wszystko w porządku. W ubiegły wtorek (21.03.2017) poszedłem z całą klasą do kina na film pt.,,Był sobie pies''. Film był bardzo wzruszający, doprowadził do łez wiele osób. Opowiadał o psie, który miał wiele żyć. Najbardziej wzruszyło mnie to, jak pies o imieniu Bailey,został postrzelony przez złodzieja. Piesek chciał uratować swojego właściciela.Wzruszające było także to, gdy Bailey wrócił jako pies bernardyn do swojego pierwszego właściciela Ethana. Według mnie, warto było obejrzeć ten film, ponieważ był bardzo ciekawy i pouczający.Serdecznie pozdrawiam

Adrian

(Adrian Gurtatowski kl. IV)

24 marca 2017 w Zespole Szkół w Jeżowie Sudeckim odbył się konkurs ,,Pięknego czytania’’ uczniów klas I - III SP przygotowany przez bibliotekę szkolną. W konkursie wzięli udział uczniowie wytypowani przez nauczyciela – wychowawcę
- 2 osoby najlepiej czytające z każdej klasy. Uczestnicy konkursu przygotowali do głośnego przeczytania fragment książki oraz otrzymali (w trakcie konkursu) do przeczytania krótki fragment innej książki wskazany przez komisję konkursową (,,Calineczka”, "Kajtkowe przygody”, ,,Smocze przygody’’, ,,Plastusiowy pamiętnik’’, „Pompon z rodziny Fisiów”, „Najmilsi”, „Dzieci z Bullerbyn”).
Komisja podczas czytania oceniała: płynność i bezbłędność czytania, dykcję oraz interpretację czytanego tekstu.
Celem konkursu była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowań wartościową literaturą dziecięcą, prezentacja własnych umiejętności, porównanie ich z umiejętnościami innych, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

Klasa1

1 miejsce – Alan Jurczyński

Wyróżnienie: Franciszek Rosik

Klasa 2

1 miejsce – Michał Augustyniak

2 miejsce – Paweł Kiljan

3 miejsce – Nadia Malinowska

Wyróżnienia: Stanisław Kuś, Anna Wrona, Jakub Zarębski

Klasa 3

1 miejsce – Bartosz Łukowski

2 miejsce – Amelia Uroda

3 miejsce – Maja Hanusewicz

Wyróżnienie: Maciej Grodzki

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Prugar Małgorzata

21 marca 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Wszystkie klasy wykazywały się przede wszystkim wiosennym poczuciem humoru, pomysłowością i kreatywnością. Dziękujemy p. Karolinie i p. Beacie za przygotowanie, a uczniom za to, ze Dzień Wagarowicza chcieli spędzić w szkole. Więcej zdjęć oraz filmików  na naszym profilu na Facebooku.

Galeria

W dniu 17 marca odbył się w naszej szkole Dzień Matematyki. Tego dnia uczniowie, podzieleni na drużyny, rywalizowali ze sobą, wykazując się umiejętnościami logicznego i kreatywnego myślenia oraz wykorzystywaniem wiadomości i umiejętności matematycznych w praktyce.

I miejsce zajęła drużyna z klasy 6

II miejsce zajęła drużyna z klasy 5B

III miejsce zajęła drużyna z klasy 6

Serdecznie gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

Bogumiła Gnat

Galeria - Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku

 

17 marca 2017r. członkowie koła przyrodniczego z klasy Vb Szkoły Podstawowej wybrali się do Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze na wystawę pt. „Anatomy world”, zorganizowaną przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym
we Wrocławiu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć kości i plastynaty narządów wewnętrznych człowieka, zwierząt hodowlanych i egzotycznych.

Galeria

16 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Uczniowie na całym świecie zmierzyli się w czwartek z królową nauk. Mieli do rozwiązania trzydzieści zadań - od najłatwiejszych do najtrudniejszych a na ich rozwiązanie 75 minut. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i życzymy wszystkim dużo punktów.

Bogumiła Gnat

W piątek 10.03.2017 w Zespole Szkół w Jeżowie Sudeckim odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy 1 na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie klasy 4 i 5b powitali młodszych kolegów przedstawieniem ,, Nasi baśniowi przyjaciele’’. Baśniowe postacie zapoznały pierwszaków z zasadami traktowania książki i korzystania  z biblioteki. Uczniowie klasy 1 złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników przez panią dyrektor Annę Kędzierską, która sprawdziła wiedzę pierwszaków odnośnie szanowania i wypożyczania książek. Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książki. Po pasowaniu uczniowie jako pełnoprawni czytelnicy samodzielnie wypożyczali książki w szkolnej bibliotece. Uroczystość przygotowała  i przeprowadziła Małgorzata Prugar – nauczyciel biblioteki.

Galeria


Prugar Małgorzata