Sonda

Aktualności

13.12.2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej z kl. IVa, przedstawicielki chóru szkolnego z kl. IIIa/IIIb gimnazjum wraz z pedagogiem szkolnym pojechali do Domu Pomocy Społecznej w Kowarach.

W ramach akcji wolontariatu - pomocy dla osób potrzebujących wsparcia „Szlachetna paczka” uczniowie zawieźli artykuły spożywcze, artykuły do higieny oraz materiały do zajęć terapeutycznych zebrane przez uczniów naszej szkoły.Przedstawili program artystyczny, śpiewali kolędy , wygłaszali wiersze związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Każdy z mieszkańców został obdarowany ozdobami świątecznymi przygotowanymi przez uczniów.  Wspólne kolędowanie, rozmowy sprawiły ludziom starszym wiele radości, i sprawiły, że na ich twarzach pojawił się uśmiech. uśmiechu na twarzy i radości.

Takie działania podejmowane w szkole dowodzą, iż nasi uczniowie wykazują się zaangażowaniem, są pełni pasji, chcą nieść pomoc, włączając się w pomoc innym. Jest to aktywność, która wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości, przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, kształtuje kreatywność, odpowiedzialność i otwartość na drugiego człowieka.

Dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w organizacji takich działań.

Pedagog szkolny K. Drahan

 

Dnia 11 października 2017 r. odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I, II, IIIA, VIb, VII oraz klas gimnazjalnych, a także pracownicy szkoły mieli okazję sprawdzić, jak należy postępować podczas zagrożenia pożarowego, przestrzegać zasad zawartych w Instrukcjach bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Dnia 18 października 2017 r. odbyła się próbna ewakuacja w budynku szkoły podstawowej przy ul. Długiej 83.

Galeria

26 września 2017 roku naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Fundacji Pokoju Goi, która zajmuje się promowaniem i podkreślaniem niezwykłej wartości, jaką jest pokój na świecie. Spotkanie z wyjątkowymi gośćmi z dalekiej Japonii odbyło się z inicjatywy pana Jerzego Sapieli, który prowadzi w naszej gminie zajęcia Aikido dla najmłodszych dzieci, oraz pana Jacka Kozłowskiego z Fundacji Heiwa.

W imieniu Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudecki delegację przywitały: pani dyrektor Anna Kędzierska i pani wicedyrektor Anna Bodnar. Gminę Jeżów Sudecki reprezentował zastępca Wójta Gminy Jeżów Sudecki pan Artur Smolarek. Niestety, ze względów organizacyjnych, w tym ciekawym spotkaniu mogła wziąć udział tylko część naszych podopiecznych z klas najmłodszych.

Po oficjalnym powitaniu uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali krótki program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Joanny Słabickiej. Najmłodsi pięknie zaśpiewali tradycyjne polskie pieśni oraz z gracją zatańczyli poloneza, wprawiając naszych gości w prawdziwy zachwyt. Kolejnym punktem wizyty były zajęcia warsztatowe, w których wzięli udział również uczniowie klas czwartych. Pani Sonoko Tanaka uczyła dzieci Origami, czyli trudnej sztuki składania papieru, a pod czujnym okiem pani Masako Sawanobori uczestnicy mogli poznać tajniki japońskiej kaligrafii. Trzeciaki i czwartaki szybko przełamały początkową nieśmiałość i nie tylko wzorowo wywiązały się z powierzonych im zadań, lecz także opanowały podstawowe zwroty i wyrażenia w języku japońskim. Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymali drobne upominki, a na pamiątkę mogli zatrzymać wytwory swojej pracy, którymi były kolorowe papierowe fidget – spinery oraz wykaligrafowane japońskie wyrazy, m.in.: miłość, nadzieja, pokój .

Podczas zwiedzania izby pamięci tradycji lotniczych znamienici goście mieli możliwość poznania historii ośrodka szybowcowego w Jeżowie Sudeckim. Na zakończenie, przy stole zastawionym pysznymi wypiekami, które przygotowali rodzice uczniów, odbyło się podsumowanie wizyty. Po burzliwej dyskusji zaproszeni goście wytypowali najciekawsze prace plastyczne znajdujące się na okolicznościowej wystawie o tematyce związanej z Krajem Kwitnącej Wiśni. Wybór nie był łatwy – ponieważ poziom konkursu okazał się wysoki, a nasi młodzi artyści wykazali się niezwykłą wyobraźnią i pomysłowością.

Szkoda tylko, że wizyta przebiegła w iście ekspresowym tempie i tak krótko można było cieszyć się obecnością naszych gości z Dalekiego Wschodu. Mamy nadzieję, że w przyszłości odbędą się kolejne spotkania umożliwiające bliższe poznanie kultury i zwyczajów mieszkańców Japonii.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej niezwykłej wizyty i wsparli nas rzeczowo oraz organizacyjnie.

Galeria

Artur Breczko

 

20 września br. najmłodsi uczniowie klas I – III i dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym KIP Jelenia Góra młodszym aspirantem Markiem Sadowskim. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Bezpieczna droga dziecka do szkoły - zagrożenia”, podczas którego najmłodsi mogli wykazać się umiejętnością obrony przed atakiem psa, zachowaniem się wobec osoby nieznajomej oraz przypomnieć sobie zasady prawidłowego poruszania się jako pieszego w ruchu drogowym.

Galeria

Tegoroczne Sprzątanie Świata - Polska 2017 przebiegało pod hasłem. „Nie ma śmieci - są surowce". Celem akcji jest promowanie poszanowania środowiska, edukowanie w segregowaniu odpadów oraz podejmowanie działań, które wpływają na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko. Od 1994 roku w Polsce, w trzeci weekend września, dzieci, młodzież i dorośli prowadzą działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów. Również najmłodsi uczniowie z naszej szkoły włączyli się w tę akcję, sprzątając teren wokół szkoły i hali sportowej.

 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

4 września 2017 r.
godz. 8:15 Msza Święta
godz. 9:00 Orlik lub Hala Sportowa (w przypadku niepogody)