Sonda

Aktualności

Informacje dotyczące wyjazdu w ramach projektu "Orientacja zawodowa bez granic" do pobrania w formacie pptx.

PREZENTACJA

W dniu 14.12.2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Orzeł Matematyczny”. Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień matematycznych, jak również sprawdzenie swoich umiejętności w nietypowych zadaniach. Uczniowie w ciągu godziny mieli do rozwiązania 21 zadań o różnym stopniu trudności. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się wyjątkowo dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę, ambicję i posiadanie pasji. Zgodnie z zasadami konkursu uczestnicy, którzy uzyskali najwyższe wyniki w Polsce, otrzymali prestiżowy tytuł laureata. Wśród osób wyróżnionych znalazła się uczennica z naszej szkoły - Martyna Florczyk.

Gratulujemy!!!

Galeria

19 marca 2018 r. odbyła się w szkole pedagogizacja rodziców uczniów klasy VII Szkoły Podstawowej oraz klas II i III gimnazjum. Spotkanie przeprowadził dzielnicowy KMP w Jeleniej Górze mł. asp. M. Sadowski oraz st. sierż. B. Sosulska-Baran w ramach projektu policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową "DrugStop".
W trakcie spotkania rodzice zostali poinformowani o zagrożeniach wynikających z zażywania środków psychoaktywnych przez dzieci i młodzież, zapoznali się z aktualnie występującymi na rynku środkami odurzającymi.

Krystyna Drahan

31 stycznia 2018 r. odbyły się w naszej szkole apele podsumowujące I półrocze roku szkolnego 2017/2018. Wszystkim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy, mając nadzieję, że na koniec roku szkolnego powiększy się ich grono.

Galeria

31 stycznia 2018 r.  odbyły się w naszej szkole wybory do Młodzieżowej Rady Gminy.

W wyniku głosowania w Obwodzie Wyborczym nr 1 w Jeżowie Sudeckim zarejestrowano następujące wyniki:

  • Okręg Wyborczy nr 1 - w wyniku głosowania radnymi Młodzieżowej Rady Gminy zostali: Jakub Karmelita, Natalia Jasińska i Urszula Zyśk.
  • Okręg Wyborczy nr 2 -  głosowania nie przeprowadzono z powodu zarejestrowania takiej samej ilości kandydatów na radnych, co ilość mandatów. Radnymi zostali: Magdalena Puryj, Julia Dubicka i Oskar Łabik.

Galeria

W czasie tegorocznych ferii zimowych pogoda nie rozpieszczała miłośników białego szaleństwa. Szusowanie na stokach ze względu na wyjątkowo wysokie temperatury w drugiej połowie stycznia było możliwe jedynie w górach, na sztucznie dośnieżanych stokach. Jednak nasi podopieczni, którzy zdecydowali się na wyjazd do naszej gminy partnerskiej Paseky nad Jizerou 29 I 2018 roku mogli przekonać się, że zima wcale nie jest taka zła. Panują tam znakomite warunki do uprawiania sportów zimowych i każdy może tam znaleźć coś dla siebie, aby aktywnie spędzić czas na stoku. Do udziału w zimowym wyjeździe do Czech zostali zaproszeni chętni uczniowie szkół z terenu gminy Jeżów Sudecki wraz z opiekunami. Program imprezy zakładał uczestnictwo osób zarówno z doświadczeniem narciarskim, jak i stawiających swoje pierwsze kroki na śniegu. Wszyscy chętni mogli skorzystać z karnetów na wyciągi narciarskie, które zapewnił organizator lub spróbować sił w spacerach na rakietach śnieżnych oraz w zjazdach na torze dla dętek lub na zwykłych sankach i popularnych jabłuszkach. Wyjazd został przygotowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach gmin partnerskich, dlatego ważnym celem była integracja dzieci i młodzieży z Polski i Czech. Nasi partnerzy zza południowej granicy oczarowali nas swoimi umiejętnościami podczas zjazdów na stoku i w trakcie wspólnych konkurencji narciarskich i zręcznościowych. Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci narciarskich akcesoriów. Na zakończenie imprezy uczestnicy zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem, wymienili się wrażeniami oraz wykonali pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy uczestnicy wyjazdu otrzymali również okolicznościowe koszulki.

Impreza odbyła się w ramach projektu pn. ,,Cztery pory roku na górskim stoku’’. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki współfinansowaniu ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Jesteśmy przekonani, że nasz wyjazd przyczyni się do podniesienie poziomu wiedzy i współpracy gmin partnerskich w zakresie wykorzystania oferty ukierunkowanej na uprawianie sportów zimowych. W trakcie realizacji zadania uczestnicy zapoznali się z różnorodnymi możliwościami uprawiania sportów zimowych oraz bogatą infrastrukturą narciarską czeskiego partnera. Mamy nadzieję, że udział dzieci i młodzieży przyczyni się do kształtowania właściwych postaw i nawyków, co stanie się impulsem do częstszych wyjazdów, aktywności i wzajemnej integracji także po zakończeniu projektu.


koordynator projektu
Artur Breczko

GALERIA

Projekt pn. „Cztery pory roku na górskim stoku’’ jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach Interreg V- A Republika  Czeska – Polska 2014-2020.