Sonda

Aktualności

22 czerwca (czwartek) o godz. 8:00 Msza Święta dla uczniów klas I-III gimnazjum i klas IV-VI szkoły podstawowej.
Godzina 9:15 - apel z okazji zakończenia nauki w gimnazjum - pożegnanie absolwentów gimnazjum.
Godzina 12:00 - zakończenie roku szkolnego - oddział przedszkolny.

 

23 czerwca (piątek) o godz. 8:30 Msza Święta dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej i dzieci z oddziału przedszkolnego.
Godzina 8:00 - zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-II gimnazjum i klas IV-VI szkoły podstawowej.
Godzina 9:30 - zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

20 czerwca 2017 r. (wtorek) o godz. 16:30 odbędzie się w budynku Eurocentrum (ul. Kręta 27) spotkanie rodziców dzieci rozpoczynających naukę w oddziale przedszkolnym i klasie I Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim.

Dodatkowe zajęcia to dla najmłodszych wspaniała okazja do rozwijania zainteresowań, poszerzania wiedzy o świecie oraz integracji z rówieśnikami. Umożliwiają także bezpieczne spędzanie wolnego czasu pod opieką osób dorosłych. Uczestnicy zajęć dzięki wsparciu grupy rówieśniczej podnoszą swoją samoocenę i umiejętności interpersonalne. Zajęcia zorganizowane to również mniej czasu spędzonego przed ekranem telewizora i komputera oraz mniejsze ryzyko sięgnięcia po używki i wpływ nieodpowiedniego towarzystwa. Rozwinięta infrastruktura sportowa Jeżowa Sudeckiego pozwala naszym podopiecznym na wybór spośród szerokiej oferty zajęć dodatkowych, które mogą być uzupełnieniem godzin organizowanych przez naszą szkołę. Jedną z najnowszych propozycji są zajęcia aikido, które od października ubiegłego roku prowadzi dla uczniów szkoły podstawowej doświadczony sensei Jerzy Sapiela (6 dan). Aikido jest jedną z najbardziej widowiskowych i finezyjnych sztuk walki. Uczestnicy zajęć nie rywalizują między sobą i nie biorą udziału w zawodach, uczą się natomiast współpracy w atmosferze przyjaźni i wzajemnego zaufania. Trening aikido koncentruje się niemal wyłącznie na technikach obronnych, bez agresywnych uderzeń i kopnięć. Jako aktywność fizyczna ma unikalne wartości ogólnorozwojowe, poprawia koordynację ruchową, a nawet koryguje wady postawy. Ważnym elementem treningów jest również dbałość o kształtowanie odpowiednich wzorców moralnych. W trakcie zajęć niedopuszczalna jest agresja i przemoc fizyczna, a młodzi adepci tej sztuki uczą się cierpliwości, koncentracji oraz szacunku wobec osób starszych i rówieśników. Zdobywają również wiedzę na temat japońskiej kultury i tradycji , ponieważ z kraju kwitnącej wiśni pochodził twórca aikido Morihei Ueshiba.


Japoński ideogram ai-ki-do składa się z trzech znaków:

„ai” oznacza harmonię, miłość i łagodność,
„ki” to energia witalna,

„do” znaczy droga, sposób.

Wszystkich, którzy pragną poznać bliżej tę egzotyczną sztukę walki oraz zobaczyć pokaz umiejętności uczniów naszej szkoły, zapraszamy na zajęcia pokazowe w hali sportowej w Jeżowie Sudeckim 4 III 2017 roku o godz. 14.00 . Wszystkich chętnych z terenu naszej gminy zapraszamy również na treningi, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 17.30-18.30.

Galeria

Artur Breczko

 

ZEBRANIA KLASOWE:

12 IX 2016 r.
21 XI 2016 r.
23  I  2017 r.
godz. 16:30 w Eurocentrum
godz. 17:00 zebrania w klasach
24 IV 2017 r.

 

"OTWARTE PONIEDZIAŁKI":

17  X  2016 r.
19 XII 2016 r.
20 III 2017 r.
15  V 2017 r.

Warunki ubezpieczenia - kliknij, aby pobrać

Zgłoszenie szkody - kliknij, aby pobrać

Poniżej przedstawiamy listę zajęć pozalekcyjnych realizowanych w Zespole Szkół w Jeżowie Sudeckim, w roku szkolnym 2016/2017. Aby pobrać plik, prosimy kliknąć w odnośnik: Zajęcia pozalekcyjne.

Do otworzenia pliku PDF wymagany jest darmowy program Acrobat Reader.