Sonda

Aktualności

Jeżów Sudecki, 01.04.2020r.

Kochani uczniowie,

w związku z trudną sytuacją, w jakiej się znaleźliśmy, pamiętajcie, że najważniejsze jest teraz zdrowie Wasze i Waszych bliskich. Dbajcie o siebie, starajcie się nie wychodzić, jeśli nie jest to konieczne i dobrze wykorzystajcie najbliższy czas. Starajcie się dobrze odżywiać, wysypiać się – to buduje odporność.

Najbliższe tygodnie, to na pewno ważny sprawdzian, jeśli chodzi o Waszą samodzielną pracę. Jesteśmy pewni, że sobie doskonale poradzicie.

Pamiętajcie też, że dla Waszych Rodziców to także trudny okres: muszą pracować, a jednocześnie są pełni obaw o zdrowie Wasze i najbliższych. Pokażcie im, że jesteście samodzielni, ale proście o pomoc, kiedy jest ona potrzebna.

Niektórzy z Was pewnie nie wiedzą, jak sobie radzić z nauką w tym okresie. Chcielibyśmy Wam pomóc, wysyłając kilka wskazówek. Może z nich skorzystacie.

Jak uczyć się zdalnie?

1. Zaplanuj sobie czas na naukę, czyli zrób plan dnia. Wiem, że kiedy nie musimy być obecni w szkole, kusi dłuższe poleżenie w łóżku, oglądanie telewizji, czy scrollowanie facebooka. Ale uwierz, to nas tylko rozleniwia i pozbawia energii. Na koniec dnia jesteśmy źli na siebie, że „zmarnowaliśmy” cały dzień.

2. Zadbaj o otoczenie.

Źle dobrane oświetlenie, nieodpowiednia temperatura pomieszczenia czy rozpraszające przedmioty - to czynniki, które obniżają poziom koncentracji. Zastanów się, co możesz poprawić w swoim otoczeniu, żeby maksymalnie skupić się na nauce. Do powszechnych "rozpraszaczy uwagi" należą:

 • bałagan,
 • grające radio, włączony telewizor, portale społecznościowe i komunikatory internetowe,
 • niewygodne lub zbyt "rozleniwiające" miejsce do siedzenia.

Jak zoptymalizować swoje miejsce do nauki?

 • zorganizuj przestrzeń wokół siebie w przyjazny, harmonijny sposób - to ułatwi Ci koncentrację,
 • zadbaj o świeże powietrze w pomieszczeniu - np. regularnie wietrząc pokój,
 • nie ucz się na leżąco - do siedzenia wybierz wygodne krzesło,
 • zadbaj o dobre oświetlenie,
 • na czas nauki zrezygnuj w swoim otoczeniu z towarzystwa rozpraszających osób,
 • odłącz media, wyloguj się z serwisów społecznościowych i komunikatorów.

3. Korzystaj z darmowych portali edukacyjnych.

Tu są wymienione niektóre z nich:

www.gov.pl/web/zdalnelekcje

www.epodreczniki.pl/ksztalcenie-ogolne/szkola-podstawowa

www.kopernik.org.pl/kopernikwdomu/

www.ebooki.nowaera.pl

www.scholaris.pl/

www.naukatolubie.pl

www.pisupisu.pl

A tu możesz rozwinąć swoją kreatywność, poćwiczyć pamięć, zrobić piasek kinetyczny:

www.childdevelop.pl

www.kreatywniewdomu.pl

www.mamawdomu.pl

Ale jest ich więcej. Uważaj tylko, aby na poszukiwaniu czegoś nowego i odkrywczego nie spędzić całego dnia.

4. Zadbaj o odpowiedni nastrój do nauki.

 • nauka to wspaniała przygoda, ciesz się , że możesz ją zdobywać,
 • nie rozpoczynaj nauki, kiedy źle się czujesz, jesteś smutny lub zmęczony.

5. Wykorzystaj do nauki wszystkie zmysły. Ucz się patrząc, słuchając, notując, rysując, śpiewając, opowiadając komuś o tym, czego się nauczyłeś.

Życzymy, aby ten trudny czas nauczył nas doceniać codzienne rzeczy, o których czasami myśleliśmy, że są nam dane na zawsze. Mamy nadzieję, że wkrótce się zobaczymy. Nie wiemy jak Wy, ale my już tęsknimy za szkołą.

Pozdrawiamy,

Wasi nauczyciele i Dyrekcja Szkoły

 

W trosce o dobro i bezpieczeństwo nas wszystkich sekretariat Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim nie obsługuje interesantów osobiście.

Wszelkie sprawy proszę zgłaszać  telefonicznie w godzinach 10.00 - 12.00  lub  mailowo na adres:

 • Szkoła Podstawowa - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,

 • Przedszkole - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Szanowni Rodzice i Nauczyciele! Drodzy Uczniowie!

 

Przed nami trudny okres. W tym czasie (do świąt Wielkanocy) będziemy realizować proces dydaktyczny w formie zdalnego nauczania, wykorzystując stronę internetową szkoły, dziennik elektroniczny, platformy edukacyjne oraz zasoby internetowe. Wprowadzenie zdalnego nauczania zmusza nas do zmiany sposobu organizacji nauki i pracy. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, wyrozumiałość oraz pomoc. Życzę zdrowia i cierpliwości – dyrektor Anna Kędzierska

 

Proszę o systematyczne odbieranie wiadomości przez dziennik elektroniczny.

Na stronie internetowej szkoły w zakładce – Zdalne nauczanie - znajdują się szczegółowe informacje dotyczące kształcenia na odległość.

 

Fundacja TworzyMY Kraków  pragnie wesprzeć rodziców, którzy w najlepszy sposób chcą kreatywnie zająć czas swoich pociech. Dlatego proponujemy  aby  dzieci przygotowały prace plastyczne lub literackie opowiadające o tym jak wyobrażają sobie świat w 2120 roku. Wszystkie prace, które dotrą do naszej Fundacji za pomocą poczty e-mail, zostaną zamknięte w przygotowywanej kapsule czasu. Mamy nadzieję, że opracowanie zadania konkursowego sprawi, że kolejny dzień spędzony w domu na kwarantannie, będzie pełen kolorowych wyobrażeń statków kosmicznych,  robotów  i latających pojazdów.
Zadanie konkursowe brzmi:"Świat za sto lat. Jak go sobie wyobrażasz?"

Jak wziąć udział w konkursie?
1. Opracować zadanie konkursowe dowolną techniką plastyczną lub literacką.
2. Własnoręcznie podpisać dzieło.
3. Wypełnić formularz zgłoszeniowy
(dostępny na stronie www.tworzymykrakow.org/sercekapsuly).
4. Zrobić zdjęcie/skan pracy i formularza
5. Wysłać pracę i formularz na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
4.  W miarę możliwości oryginał pracy i formularza wysłać pocztą na adres Fundacji TworzyMY Kraków.


Kto może wziąć udział w konkursie?
Wszyscy! Niezależnie od wieku i umiejętności! W naszej akcji liczy się pomysł na to jak będzie wyglądał świat w 2120 roku.

Terminy:
Na prace czekamy do 30 kwietnia.

Jakie muszą być warunki techniczne prac?
•    Prace literackie –  dowolna forma literacka, max. 8000 znaków (opowiadanie, nowela, esej, reportaż, wywiad etc.)
i/lub
•    Prace plastyczne – dowolna forma plastyczna nieprzestrzenna, w rozmiarze max. A3 (rysunek, malarstwo, kolaż, komiks, grafika komputerowa, techniki mieszane etc.)
Szczegóły konkursu na stronie internetowej http://tworzymykrakow.org/sercekapsuly/

W związku z epidemią koronawirusa obowiązuje zakaz wstępu na teren szkoły, przedszkola i obiektów sportowych (place zabaw, Orlik) osób niebędących pracownikami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim.

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej zawieszającej zajęcia dydaktyczne w szkołach udostępniamy przygotowane przez nauczycieli materiały i zadania - MATERIAŁY.

Aktualizacja!

Zostały udostępnione nowe materiały na ten tydzień od p. A. Bodnar, p. S. Mackiewicz, p. D. Chomy i p. A. Rosołowskiej.

Uwaga - materiały i tematy dotyczące realizacji wychowania fizycznego umieszczane będą w zakładce - SPORT (aktualności)