13.12.2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej z kl. IVa, przedstawicielki chóru szkolnego z kl. IIIa/IIIb gimnazjum wraz z pedagogiem szkolnym pojechali do Domu Pomocy Społecznej w Kowarach.

W ramach akcji wolontariatu - pomocy dla osób potrzebujących wsparcia „Szlachetna paczka” uczniowie zawieźli artykuły spożywcze, artykuły do higieny oraz materiały do zajęć terapeutycznych zebrane przez uczniów naszej szkoły.Przedstawili program artystyczny, śpiewali kolędy , wygłaszali wiersze związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Każdy z mieszkańców został obdarowany ozdobami świątecznymi przygotowanymi przez uczniów.  Wspólne kolędowanie, rozmowy sprawiły ludziom starszym wiele radości, i sprawiły, że na ich twarzach pojawił się uśmiech. uśmiechu na twarzy i radości.

Takie działania podejmowane w szkole dowodzą, iż nasi uczniowie wykazują się zaangażowaniem, są pełni pasji, chcą nieść pomoc, włączając się w pomoc innym. Jest to aktywność, która wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości, przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, kształtuje kreatywność, odpowiedzialność i otwartość na drugiego człowieka.

Dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w organizacji takich działań.

Pedagog szkolny K. Drahan