Sonda

Drodzy Rodzice, uruchamiamy w naszej szkole nauczanie w systemie zdalnym. W celu uniknięcia kumulacji realizowanego materiału zajęcia prowadzone będą zgodnie z planem lekcji zamieszczonym na stronie internetowej szkoły w zakładce – Zdalne nauczanie. Prosimy, aby codziennie sprawdzać jej zawartość oraz odbierać wiadomości w dzienniku elektronicznym. Uczestnictwo uczniów w zdalnym nauczaniu będzie monitorowane i oceniane (w formie podawanej przez nauczycieli). Zapewniamy Państwa, że  nauczyciele dołożą wszelkich starań, by prowadzona drogą łączy elektronicznych nauka była skuteczna, ciekawa i efektywna. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość dla wszelkich niedoskonałości z naszej strony. Nauczanie na odległość to zagadnienie nowe nie tylko dla Państwa i Waszych dzieci, ale również dla kadry pedagogicznej i dyrekcji szkoły. Liczymy na Państwa wsparcie w zakresie podejmowanych przez nas działań edukacyjnych związanych z nauczaniem na odległość.

Życzymy dużo zdrowia

– dyrekcja szkoły.

Prośby o wygenerowanie nowych danych dostępowych do dziennika elektronicznego proszę kierować przez wychowawców klas.

 


SZANOWNI RODZICE

W trosce o zdrowie i edukację WASZYCH dzieci przedstawiamy ZASADY PRACY PRZEZ INTERNET:

- Uczniowie ustalają sobie godzinę, o której wstają codziennie,

- Po przygotowaniu zasiadają do komputera (trochę będzie gorzej, jesli w domu jest kilkoro dzieci), tutaj musi zadecydować Rodzic.

- Co 1,5 godziny każdy robi sobie przerwę, odchodzi od pracy, od komputera.

- Co teraz można robić?  Wykonać proste ćwiczenia, pomóc przy przygotowaniu posiłku, posprzątać swój pokój, pobawić się z rodzeństwem, pograć z Rodziną w gry planszowe, itp.

DRODZY UCZNIOWIE

  1. Codziennie wchodzicie na szkolną stronę internetową.
  2. Wybieracie swoją klasę i odpowiednie przedmioty z danego dnia.
  3. W folderach są pliki – szukacie pliku z odpowiednią datą.
  4. Czytacie uważnie, ze zrozumieniem, o co chodzi w poleceniach, jeżeli jest możliwość możecie wydrukować plik, jeśli nie ma możliwości, czytacie z ekranu komputera.
  5. Wykonujecie polecenia i zadania – zgodnie ze wskazaniami nauczyciela.
  6. Jeżeli w pracy są linki do stron, a w domu macie słaby Internet, to możecie otworzyć książkę, ćwiczenie na danym temacie.
  7. Jeśli czegoś nie rozumiecie, piszcie poprzez edziennik do konkretnego nauczyciela. Pamiętajcie o podpisaniu się z imienia i nazwiska i podaniu klasy oraz tematu wiadomości.
  8. Czekajcie cierpliwie na odpowiedź.
  9. Starajcie się codziennie systematycznie pracować.

 

Wszystkiego dobrego
DYREKCJA I NAUCZYCIELE ZSP


Jeżeli masz problem z otwarciem plików, może nie masz pdf? Wtedy wejdź na stronę https://get.adobe.com/pl/reader/ i zainstaluj.