Uczniowie klasy Va omawiali lekturę pt. ,,Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa’’ autorstwa C.S. Lewisa. Książka ta bardzo im się podobała, więc aktywnie brali udział w lekcjach języka polskiego. Na zakończenie chętne osoby mogły wykonać zadanie określone przez panią jako "lektura w pudełku’’. Uczniom pomysł bardzo się spodobał. Z wielką pomysłowością i wyobraźnią przystąpili do realizacji tego projektu, wykazując się kreatywnością i nieskończonym zapasem pomysłów. W efekcie powstało kilka wspaniałych prac – pudełek i szaf, w których można odnaleźć elementy baśniowej krainy - Narnii. W nagrodę uczniowie otrzymali celujące oceny z języka polskiego. A wytwory prac piątoklasistów urozmaicają wystrój szkolnej biblioteki.

Wiktoria Kędziorek

kl. Va