9 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie w ramach programu „Bezpieczne Ferie 2019”.
Tematem przewodnim spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach, w domu, w szkole,
na stokach podczas zimowego wypoczynku.

Spotkanie z dziećmi 9 stycznia br. przeprowadziła: sierż.st. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej  Górze oraz  dzielnicowy z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze –mł.asp. Marek Sadowski w oparciu między innymi o realizację  programu „Bezpieczne Ferie 2019 „ i „Cyberprzemoc”.

W trakcie spotkania  z uczniami policjanci omówili przede wszystkim sposoby zachowania w sytuacjach zagrożenia, a także uwrażliwiali dzieci na ochronę życia i zdrowia własnego i kolegów ;

Zwrócili uwagę również na:

• bezpieczeństwo na spacerze czy podczas drogi do szkoły. Tematem przewodnim spotkania było omówienie roli policjanta Wydziału Ruchu Drogowego w społeczeństwie.
  • właściwe zachowania w trudnych sytuacjach tj. przypomnienie numerów alarmowych : 112, 997, 998, 999
  • stosowania się do sygnalizacji świetlnej
  • przechodzenie przez jezdnię w miejscach wyznaczonych, zachowanie na chodniku, - podróżowanie autem (w samochodzie zapinanie pasów/fotelik, w autobusie – wsiadanie i wysiadanie od strony chodnika lub pobocza.
  • zachowania bezpieczeństwa podczas kontaktu z osobą „obcą”
  • właściwego spędzania czasu wolnego, bezpiecznej zabawy
  • zwrócili uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas jazdy nartach, sankach na rowerze (kaski, ochraniacze) oraz zabaw na śniegu,
  • omówili również zagrożenia w sieci;