Sonda

Dnia 27.11.2018 r. odbyły się warsztaty balonowe przygotowane przez prezesa Euroregionalnego Centrum Modelarskiego w Jeżowie Sudeckim pana Władysława Jagiełłę. W tym dniu pan Stanisław Błasiak przeprowadził prelekcję na temat „Kultura skrzydłami pisana w Jeżowie Sudeckim”. Przybliżył uczniom historię lotnictwa szybowcowego Jeżowa Sudeckiego. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowiadań oraz zadawali pytania. Po wygłoszonej prelekcji uczniowie konstruowali w sześciu grupach po pięć osób balony. Zakończenie warsztatów nastąpiło 04.12.2018 r.

Głównym celem warsztatów było wykonanie przez chętnych uczniów balonów z bibuły prasowanej, których lot był zademonstrowany 08 grudnia 2018 r. na I Mikołajkowych Zawodach Balonowych na płycie lotniska w Jeleniej Górze. Każdy uczestnik za udział
w zawodach otrzymał dyplom i medal z piernika.

Zawody Balonowe zorganizowane były przez Euroregionalne Centrum Modelarskie
i Samorząd Uczniowski przy współpracy z Aeroklubem Jeleniogórskim.

Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci biorących udział w warsztatach i zawodach balonowych oraz wychowawczyni kl. I a p. Monice Janik. Podziękowania kierujemy dla p. Stanisława Błasiaka i p. Władysława Jagiełły.

Opiekunowie SU: Agata Nidrych i Agnieszka Sowińska