Sonda

05.11.2018 r. odbył się przegląd pieśni patriotycznych.

Przegląd pieśni patriotycznych miał na celu kształtowanie postaw patriotycznych oraz tożsamości narodowej. Wychowawcy wszystkich klas sumienie przygotowali swoich podopiecznych do zaśpiewania pieśni patriotycznych. Dekoracje wykonane przez SU oraz p. Karolinę Łukomską i p. Małgorzatę Prugar uświetniły atmosferę obchodów.

06.11.2018 r. odbył się pokaz historyczny.

W tym dniu uczniowie poprzebierali się w stroje z całego okresu historycznego. Reprezentując swój strój przedstawiali krótkie historie wybranej przez siebie postaci. Wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem. Pokaz historyczny przybliżył uczniom wiedzę historyczną.

Komisja nagrodziła dyplomami następujących uczniów w kategorii:

Klas I – III

I – miejsce: Staliś Marcel z kl. I a

II – miejsce: Julia Tomoń z kl. Ia

III – miejsce: Jakub Kogut z kl. II b

Wyróżnienie: Joanna Pisarska z kl. II a

Klas IV – VI

I – miejsce: Aleksander Linkiewicz z kl. IV a

II – miejsce: Dominik Bielecki z kl. IV a

III – miejsce: Amelia Uroda z kl. V a

Klas VII – Gimnazjum

I – miejsce: Kamil Biliński z kl. III A g

II – miejsce: Dominik Gęgotek z kl. VIII

III – miejsce: Karolina Fac z kl. VII a

Wszyscy uczniowie biorący udział w pokazie otrzymali od p. Dyrektor upominek.

Szanownej Komisji, w skład której komisji wchodzili: p. Dyrektor Anna Kędzierska, p. wice – Dyrektor Anna Bodnar, p. Barbara Dziuda, p. Małgorzata Prugar, p. Karolina Łukomska, p. Joanna Bagińska i uczniowie SU: Jakub Karmelita i Weronika Niedośpiał serdecznie dziękujemy za współpracę i udział. Uczniom i rodzicom za oryginalną pomysłowość i zaangażowanie.

Dnia 07.11.2018 r. odbył się Konkurs klasowy pt., „Jestem Polakiem i znam swój hymn narodowy”.

Po przeprowadzaniu konkursu okazało się, że bezbłędnie znają hymn narodowy klasa III i VII b. Brawa dla klasy III i VII b oraz wychowawców.

08.11.2018 r. odbyło się „Jeżowskie Dyktando Niepodległościowe,

a 09. 11. 2018 r. apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Klasy przygotowały chorągiewki i kotyliony z motywem narodowym. Po apelu o godz. 11.11. przed budynkiem szkoły p. Dyrektor, wychowawcy i uczniowie wspólnie zaśpiewali Hymn Narodowy. Po odśpiewaniu hymnu uczniowie z kartek białych i czerwonych utworzyli flagę Polski.

Samorząd Uczniowski dziękuje, Radzie Pedagogicznej, p. Robertowi Król, rodzicom i uczniom za zaangażowanie i wsparcie w przebiegu obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Opiekunowie SU: Agata Nidrych i Agnieszka Sowińska