Sonda

 

22 września 2018 r. na Górze Szybowcowej odbyła się impreza Święto Latawca pod hasłem „Sto latawców na stulecie lotnictwa polskiego”. Organizacją przedsięwzięcia zajęli się przedstawiciele Euroregionalnego Centrum Modelarskiego w Jeżowie Sudeckim przy współpracy Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII oraz gimnazjum w Jeżowie Sudeckim. Wśród wielu uczestników z całego województwa nie zabrakło także uczniów naszej szkoły, chcących zaprezentować ciekawe wzory oraz loty swoich latawców.

Tego dnia uczestnicy konkurowali ze sobą w różnych kategoriach wiekowych, bawiąc się jednocześnie w kolorowych formach latawców skrzynkowych oraz płaskich. Każdy był zwycięzcą, ponieważ każdy zawodnik, za udział w zawodach, otrzymał dyplom oraz pamiątkową odznakę.

Noty na podium zdobyli, między innymi, uczniowie naszej szkoły w kategorii od lat 11 – 16 w latawcach skrzynkowych: I miejsce – Adrian Gurtatowski oraz II miejsce – Dominik Gurtatowski.

Serdeczne podziękowania za dzień pełnych wrażeń należą się członkom Euroregionalnego Centrum Modelarskiego oraz uczniom i rodzicom naszej szkoły, a przede wszystkim najmłodszym pociechom z klas I – III.

Samorząd Uczniowski

Agata Nidrych

Agnieszka Sowińska